Демонструючи «дивне небажання» перейти до жорсткого тиску на Володимира Путіна, президент США Дональд Трамп уникає санкцій проти Росії та виступає за подальші нескінченні переговори, що грає на користь Москві.
US President Donald Trump waits to speak on the phone with Irish Prime Minister Leo Varadkar to congratulate him on his recent election victory in the Oval Office at the White House in Washington, DC, on June 27, 2017. (Photo by NICHOLAS KAMM / AFP) (Photo credit should read NICHOLAS KAMM/AFP via Getty Images)
Про це пише видання The Economist за підсумками телефонної розмови Трампа з Путіним.
Під час своєї двогодинної телефонної розмови з Володимиром Путіним президент США Дональд Трамп не висунув йому жодних ультиматумів, натомість запропонував ще більше «мирних переговорів», нагадує видання.
Це грає на руку Росії, а Путін після розмови «здавався задоволеним», констатує Economist. «У той час як війська Путіна просуваються вперед, він наполягає, що домовленість щодо умов мирного врегулювання має бути досягнута до того, як зброя замовкне. Україна, яку підтримують європейські лідери, хоче негайного та безумовного 30-денного припинення вогню, а потім переговорів про остаточне врегулювання», — нагадує про розбіжності у позиціях The Economist.
У публікації нагадується про те, що протягом останніх тижнів перед дзвінком російському диктатору Трамп почав задаватися питанням, чи не «водить його за ніс» Путін. «Однак станом на зараз він водить за ніс усіх, хто хоче, щоб він [Трамп] став жорсткішим. Давно зачарований російським диктатором, Трамп коливається між трьома варіантами, які добре знайомі тим, хто страждає від нерозділеного кохання: подвоїти залицяння, здатися або стати ворожим», — іронізує автор публікації.
Він нагадує, що коли минулого тижня прямі переговори між Росією та Україною в Стамбулі не призвели до домовленостей про припинення вогню, Трамп заявив, що лише його особиста участь може вивести ситуацію з глухого кута. Однак телефонна розмова з Путіним, схоже, не допомогла цьому, зазначає The Economist. Хоча тепер Трамп може вирішити, що йому необхідно зустрітися з Путіним особисто, щоб досягти результату.
Утім, зрештою справи можуть дійти до того, що Трамп виглядатиме «слабким і дурним». «Нескінченні переговори (навіть якщо вони дійсно відбудуться) щонайменше дають Росії час досягти більших завоювань на полі бою. А той факт, що Трамп не повторив свою найогиднішу критику на адресу України — що вона буцімто винна у війні і що в неї „немає карт“ — є надто слабкою втіхою», — пише видання.
The Economist припускає, що в адміністрації Трампа зростає занепокоєння тим, що безрезультатна дипломатія перетворить «війну Джо Байдена» на «провал Дональда Трампа». Тож з Білого дому дедалі частіше звучить ідея повної відмови від посередницьких зусиль.
І хоча Трамп намагається пояснити можливу відстороненість США тим, що РФ та Україна «знають деталі переговорів, про які ніхто інший не знає» [заява після розмови з Путіним — прим. ред.], однак відхід США лише допоможе Росії, позбавивши Україну останніх залишків американської дипломатичної підтримки, наголошує The Economist.
The Economist нагадує, що «яструби» в Конгресі США, серед яких і близькі до Трампа відомі республіканці, готують законопроєкт про запровадження «вторинних» мит у розмірі 500% для країн, які купують російську нафту. 17-й пакет санкцій ЄС, який має бути схвалений цього тижня, не сягає так далеко. Однак він передбачає санкції для більшої кількості російських чиновників та суден «тіньового флоту» РФ, який перевозить її нафту по всьому світу.
«Розчарований Путіним, але не бажаючи відмовлятися від нього, Трамп обирає не приймати рішень. Цього може бути достатньо для Росії, — резюмує видання. — Путін може розраховувати, що Росія здатна витримати економічний удар від подальших санкцій. Він також знає, що мало хто в Америці має мужність зробити те, щоб могло б дійсно змінити його розрахунки: відновити американську військову підтримку в розмірі десятків мільярдів доларів у часи скорочення витрат у структурах федерального уряду США».
І хоча Трамп справедливо називає війну «кривавою банею», він, здається, «не усвідомлює реальності того, що самі лише залицяння до Путіна її не зупинять», підсумовує The Economist.
Нагадаємо, президент США 19 травня провів телефонну розмову з Путіним, яка тривала близько двох годин. Перед дзвінком він провів переговори із Зеленським.
Президент України розповів, що під час розмови з Трампом вони обговорили важливі для України теми, зокрема, припинення вогню і готовність США посилити санкції. Він також попросив американського лідера не ухвалювати рішень про Україну без України.
Після розмови з Путіним Трамп заявив, що Україна і Росія “негайно” почнуть переговори про припинення вогню, а умови для цього будуть узгоджені між двома сторонами. Трамп також написав, що «тон і дух розмови були прекрасними», а Росія хоче торгувати зі США після закінчення війни.
Президент України Володимир Зеленський обговорив з прем'єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні подальші кроки щодо забезпечення припинення…
Очільника військово-лікарської комісії (ВЛК) однієї з частин Державної прикордонної служби України затримали на гарячому під…
Міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у відеоконференції міністрів оборони країн Європейського Союзу за участі Високого представника…
21 та 22 травня, з 8:00 до 20:00, частково обмежуватимуть рух транспорту проспектом Червоної Калини.
Із 21 травня до 15 липня частково обмежуватимуть рух транспорту вулицею Віктора Некрасова.
За процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури м.Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно 27-річного мешканця…