Україна планує імпортувати до 800 мільйонів кубометрів (млн куб. м) газу з Європи у лютому та березні, щоб компенсувати зниження внутрішнього видобутку, яке через російські ракетні удари інколи сягає 40%
ГТС, газ
Про це пише Reuters з посиланням на високопоставлене джерело в енергетичній галузі.
Після вторгнення у 2022 році Росія зосереджувала більшість своїх ракетних і дронових атак на електроенергетичному секторі України, однак останніми тижнями вона активізувала удари по газовидобувних об’єктах.
Державна газова компанія “Нафтогаз” та найбільша приватна енергетична компанія DTEK повідомили, що Росія щонайменше двічі атакувала та пошкодила їхні об’єкти у лютому.
До цих ударів Україна видобувала близько 52 млн куб. м газу на добу, тоді як зимове споживання становило від 110 до 140 млн куб. м на добу. Дефіцит покривався запасами у підземних сховищах.
“Цього опалювального сезону ми могли б обійтися без імпорту, але атаки на виробництво змушують нас закуповувати газ, щоб компенсувати скорочення внутрішнього видобутку”, — сказало джерело, яке побажало залишитися анонімним через чутливість військової теми.
За даними оператора газотранспортної системи України, країна почала нарощувати імпорт газу на початку лютого, і з того часу обсяги постачання зросли майже в 10 разів — до понад 20 млн куб. м на добу.
Джерело та представники енергетичної галузі не розкривають поточний рівень видобутку газу. В Україні газ здебільшого використовується для опалення житла та приготування їжі.
Основні газовидобувні потужності України є вразливими до російських атак, оскільки розташовані в прифронтовій Харківській області та сусідній Полтавщині.
Джерело зазначило, що запаси газу в підземних сховищах залишаються низькими, але завдяки запланованому імпорту та власному видобутку країна зможе завершити опалювальний сезон (який зазвичай триває з кінця жовтня до квітня) без необхідності вводити обмеження для промисловості та населення.
Раніше експерти попереджали, що рівень запасів у сховищах наближається до критично низької позначки — близько 10% від загальної місткості, яка становить приблизно 30 млрд куб. м.
Джерело також наголосило, що Україна має розпочати закачування газу для підготовки до зими 2025/26 вже навесні, і для цього необхідно накопичити близько 13 млрд куб. м газу. На початку поточного опалювального сезону в сховищах було 12,9 млрд куб. м газу.
Поки що незрозуміло, скільки газу Україна зможе імпортувати після березня, оскільки це залежатиме від рівня внутрішнього видобутку, який безпосередньо пов’язаний з інтенсивністю російських ракетних атак, зазначило джерело.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…