У РФ очікують, що зупинка їхніх заводів через останні санкції США не сильно вплине на світові ринки, натомість значно скоротить виторг Російської Федерації.
Про це повідомляє російський “Комерсант”.
Санкції вдарять по нафтовому та газовому сектору РФ. До санкційного списку внесено кілька десятків структур “Газпром нафти” і “Сургутнафтогазу”.
На “Газпром нафту” і “Сургутнафтогаз” в останні місяці припадало до 20% російського експорту нафти. “Сургутнафтогаз” щомісяця відвантажував близько 1,9-2,2 млн тонн, “Газпром нафта” — 1,6-1,8 млн тонн.
Санкції наклали на Московський НПЗ і найбільший у Росії Омський НПЗ. Також “Газпром нафта шельф”, що володіє “Прирозломним родовищем”, єдиним введеним у дію на арктичному шельфі РФ. Також у списку санкцій перераховано один із найбільших у РФ Киришський НПЗ “Сургутнафтогаз”, “Сургутнафтогазбанк” та інші структури нафтокомпанії.
У Росії вважають, що виникнуть проблеми зі зростанням дисконтів на нафту і нафтопродукти, збільшенням ставок фрахту через дефіцит “чистих” танкерів, а також із проведенням оплати.
“Сьогоднішній пакет санкцій — результат зусиль уряду США, спрямованих, з одного боку, на кількісне розширення санкцій проти основних компаній-експортерів, а з іншого — таких, що завдають, можливо, навіть більш чутливого удару по вибудуваній фінансово-юридичній та логістичній інфраструктурі”, — зазначає партнер колегії адвокатів Delcredere Андрій Рябінін.
Через санкції усі операції з “Газпром нафтою” і “Сургутнафтогазом” мають бути згорнуті до 27 лютого.
Нещодавно США також вперше включили до санкційного списку два дієвих російських СПГ-заводи “Криогаз-Высоцьк” на 660 тис. тонн на рік компанії “Новатек” і “Газпромбанку” та завод “Портовая СПГ” “Газпрому” на 1,5 млн тонн на рік.
Російський “Комерсант” порівнює цю ситуацію із заводом “Арктик СПГ-2”, що здебільшого належить “Новатек”. Санкції повністю зупинили його роботу.
Як повідомляє “Комерсант”, цитуючи оцінки незалежного експерта Олександра Собка, сукупний річний виторг “Криогаз-Высоцька” і «Портова СПГ” від продажу СПГ може сягати 1,3 млрд дол. за 2,2 млн тонн СПГ, які експортують майданчики”.
Експерт зазначає, що такі обсяги є значними для світового ринку, але у довгостроковій перспективі їх зупинка не призведе до кризи через наявність альтернативних великих потужностей у світі: великий завод Plaquemines LNG у США на 14 млн тонн та LNG Canada.
На Харківщині протягом минулої доби внаслідок російських обстрілів загинуло три людини, ще дві – отримали…
Через смерть Папи Римського Франциска Ватикан відклав канонізацію першого святого-міленіала Карло Акутіса, яка мала відбутися 27 квітня…
Внаслідок атаки ударних дронів на Одесу, яку росіяни провели наприкінці минулої доби, у місті спалахнули…
Японія вперше в історії погодилася надати українській військовій розвідці супутникові геопросторові дані, зокрема радарні знімки,…
Глави МЗС України Андрій Сибіга та Франції Жан-Ноель Барро скоординували позиції напередодні наступних міжнародних зустрічей…
Рейтинг громадського схвалення дій президента США Дональда Трампа опустився до найнижчого рівня з моменту його…