Categories: Без рубрики

Членство в ЄС може стати кращою гарантією безпеки для України, ніж вступ до НАТО — політолог

Західний політолог Самуель Чарап наголошує, що Договір про Європейський Союз містить положення про взаємну допомогу, що зобов’язує усі держави-члени блоку надавати допомогу всіма можливими засобами країні, яка стала жертвою збройної агресії.

Таку думку висловив західний політолог Самуель Чарап у колонці для Foreign Affairs.

“Для тих, хто прагне покласти край нищівній війні Росії в Україні, обрання Дональда Трампа дає вирішальну можливість. На відміну від президента США Джо Байдена, адміністрація якого дотримувалася політики непохитної підтримки України, не наполягаючи на визначеному фіналі війни, Трамп зосередився майже винятково на цьому фіналі”, — зазначив він.

Політолог зауважив, що Дональд Трамп давно чітко заявив про свій намір посадити обидві сторони за стіл переговорів невдовзі після того, як він вступить на посаду, а, можливо, навіть раніше.

Але при цьому, на думку Самуеля Чарапа, на перший план виходять гарантії безпеки для України на тлі постійної російської агресії. Тож він вважає, що членство в ЄС може бути одним із видів таких гарантій. Зокрема, стаття 42.7 Договору про Європейський Союз, відома як положення про взаємну допомогу, зобов’язує усі держави-члени блоку надавати допомогу всіма можливими засобами країні, яка стала жертвою збройної агресії.

Чарап наголошує, що це формулювання є більш зобов’язувальним навіть за статтю 5 Статуту НАТО. Крім того, Росія погоджувалася не перешкоджати членству України в ЄС іще під час перемовин 2022 року.

Він додав, що обіцянка Трампа про досягнення миру за 24 години є нездійсненною. На його думку, цей шлях буде довгим і вимагатиме багато часу та уваги з боку США та союзників.

Окрім того, політолог висунув версію, що Україні можуть запропонувати дві альтернативні системи безпеки замість вступу до НАТО. Одна з них передбачає, що США забезпечать безпеку України, як це відбувалося з Південною Кореєю після війни й Ізраїлем після війни Судного дня. Інший варіант — вступ України до ЄС, що дасть їй доступ до положення про взаємодопомогу. Чарап вважає, що такі гарантії безпеки можуть дозволити Україні зосередитися на економічному розвитку та зміцненні демократії.

 

Recent Posts

Суд залишив пам’яткоохоронний статус історичній будівлі на Набережно-Хрещатицькій 13

Суд залишив в силі охоронний статус старовинних лазень купця Бубнова на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13.

10 хв. ago

Келлог назвав позитивними переговори в Лондоні

Спецпредставник США Кіт Келлог назвав позитивними переговори з українською стороною в Лондоні в середу, 23…

33 хв. ago

Російська атака: поранені 2 залізничники, пошкоджено колію і будівлі УЗ

Машиніст поїзда та провідник дістали поранення внаслідок російської комбінованої атаки уночі 24 квітня, пошкоджено колію…

42 хв. ago

Внаслідок нічної атаки на Київщині пошкоджені житлові будинки, поранені люди

Внаслідок російської комбінованої атаки РФ у Бучанському районі Київщини постраждали дві жінки. Пошкоджені будинки, авто та…

50 хв. ago

Зеленський дав велике інтерв’ю Бену Шапіро

Президент України Володимир Зеленський дав розгорнуте інтерв'ю відомому американському журналісту Бену Шапіро.

54 хв. ago

Держдеп заперечує плани зняття санкцій з «Північного потоку — 2» та інших енергоактивів РФ

Державний секретар США Марко Рубіо заперечив інформацію в медіа, що Штати працюють над зняттям санкцій…

1 годину ago