Заслання Наполеона на острів Ельба, указ президента США Рузвельта про заборону на володіння золотом та найдовша у світовій історії облога: чим запам'яталося 5 квітня.
5 квітня 1814 року після вступу військ союзників — Росії, Пруссії, Австрії та Великої Британії — до Парижа французький імператор Наполеон I зрікся престолу. Союзники зберегли за ним титул імператора й віддали йому у володіння острів Ельба. Наполеон отримав право утримувати власний двір і гвардію чисельністю 600 вояків. При цьому морські кордони острова контролювалися британським флотом. Утім, колишній володар Європи не задовольнився такою театральною роллю. Разом зі своїми вояками він таємно покинув острів і знову захопив владу у Франції, поклавши початок періоду «100 днів Наполеона».
Французькі солдати, які мали б зупинити Наполеона після його втечі з острова Ельба, вітали свого імператора та йшли під його прапори
5 квітня 1933 року указ, підписаний Ф. Д. Рузвельтом, заборонив американцям володіти золотом. Указ часто називають «Золота конфіскація 1933 року». Він вимагав від громадян США до 1 травня 1933 року продати Федеральній резервній системі США золоті монети та золоті зливки за встановленим державою курсом. У громадян могли залишитись колекційні монети. Золото продавалось Федеральному резерву за ціною $20,67 за тройську унцію. Після завершення примусової скупки золота його ціна була підвищена до $35 за унцію. Так американський уряд девальвував долар на 41 %, що допомогло протистояти Великій депресії.
Обмеження на володіння золотом діяло до 1974 року
5 квітня 1992 року під час Боснійської війни розпочалась облога Сараєва, столиці Боснії і Герцеговини. Це була найдовша облога в сучасній історії. Спочатку Сараєво обложили сили Югославської народної армії, а потім збройні сили Республіки Сербської. Облога тривала під час Боснійської війни від 5 квітня 1992 року до 29 лютого 1996 року (1425 днів). Це втричі довше, ніж час облоги Сталінграда, та на рік довше, ніж час блокади Ленінграда. Протягом облоги загинули близько 14 тисяч мешканців міста. Здобути місто сербам так і не вдалося.
Миротворці ООН на вулицях обложеного Сараєва
Фото: Відкриті джерела
Як додає Bloomberg, планування є приватним, турецька сторона наразі веде відповідну підготовку.
Для підвищення безпеки пішоходів на перехресті вулиць Єлизавети Чавдар та Григорія Ващенка, що в Дарницькому…
У МЗС Франції висловили незадоволення тим, що Росія знайшла способи обійти блокаду на імпорт нафти.
Столиця продовжує всебічно підтримувати киян-Захисників і Захисниць. Зокрема, за ініціативи мера Києва Віталія Кличка, збільшили…
Платформа Airbnb заявила, що користувачі тепер зможуть бронювати персональних тренерів, масажі та шеф-кухарів через оновлену…
Новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вигадав план, як домогтися прихильності президента США Дональда Трампа і…