Україна домовилася з колишнім генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом про направлення до Польщі літаків Альянсу, щоб Варшава змогла передати Києву старі винищувачі МіГ-29.
WASHINGTON, DC - JULY 11: Ukrainian President Volodymyr Zelensky talks with President of the Republic of Türkiye Recep Tayyip Erdogan, NATO Secretary General Jens Stoltenberg and Prime Minister of Great Britain Keir Starmer before the start of a meeting of the NATO-Ukraine Council during the 2024 North Atlantic Treaty Organization (NATO) Summit at the Walter E. Washington Convention Center on July 11, 2024 in Washington, DC. NATO leaders convene in Washington this week for the annual summit to discuss future strategies and commitments and mark the 75th anniversary of the alliance's founding. (Photo by Kent Nishimura/Getty Images)
Про це заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції на Закарпатті.
За словами президента, після атак на газосховище у Стрию Україна провела переговори щодо можливості збиття ворожих ракет та дронів польською авіацією. У Варшаві спочатку нібито погодилися, але за умови, що НАТО патрулюватиме повітряний простір Польщі, як робить це у Балтії.
Однак після того, як Україна досягла попередніх домовленостей з тодішнім генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом, польська влада все одно відмовилася від допомоги. Інші сусіди України також не підтримали це рішення.
Ми домовилися про це. І що після цього? Чи дала нам Польща літаки? Ні. Знайшлася інша причина? Так. Чи об’єдналися навколо Польщі інші країни і сказали: так ми сусіди, ми будемо збивати і літаками, і ППО? Ні.
Зеленський додав, що Київ попросив передати йому МіГи, аби вони стояли десь на Західній Україні та збивали ворожі цілі.
Нагадаємо, що двопартійна група законодавців Сполучених Штатів Америки звернулася до президента Байдена із закликом дозволити Польщі застосовувати свою протиповітряну оборону над Україною, аби збивати ракети РФ.
Політики наголосили, що в цьому контексті прохання Польщі перехоплювати та знищувати ракети над Україною є “необхідним і невідкладним, як механізм підтримки України й гарантія захисту переднього краю кордонів НАТО“.
В одному зі спальних районів міста Києва між військовозобов’язаним чоловіком та працівником районного ТЦК виникла…
Публікація Європейським Союзом дорожньої карти поетапної відмови від закупівель російських енергоносіїв стане сигналом для компаній…
З 1 квітня в Україні оновили список платників податків із високим рівнем довіри — так…
Кабінет міністрів 18 квітня призначив Наталю Табаку на посаду голови Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ).
У Дарницькому районі облаштували Великодню фотозону.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк залишається у команді Міністерства оборони України. Найближчим часом у відомстві повідомлять про…