У Центрі протидії дезінформації при РНБО зазначили, що DeepSeek — це чудовий інструмент для збору розвідданих.
Про це написав очільник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.
Китайці конкурент ChatGPT — застосунок DeepSeek збирає дані, які вводить його користувач. Питання у тому, хто володіє цим ШІ і яка його кінцева мета.
“Будь-який штучний інтелект вивчає вас і збирає всю інформацію про ваші переживання, інтереси, сім’ю, фінанси та практично все інше. Люди добровільно ставлять питання й отримують відповіді, тоді як ШІ зберігає цю інформацію. Потім можна отримувати моделі поведінки цілих суспільств і далі продумувати інструменти впливу”, — додав Коваленко.
DeepSeek розроблений за 2 місяці та коштує близько $5,6 млн. Застосунок вже займає високі позиції в App Store і Google Play у США.
Китайська компанія розробила аналог ChatGPT — застосунок DeepSeek. Напередодні китайський ШІ обвалив акції міжнародних технологічних компаній, 500 найбагатших людей світу збідніли за день на $108 мільярдів.
Минулого тижня китайська компанія випустила оновлену модель II DeepSeek-R1, додаток нейромережі очолив світові рейтинги завантажень. Компанія стверджує, що створення DeepSeek коштувало всього $5,6 мільйона — це значно нижче, ніж у конкурентів, таких як OpenAI (ChatGPT) або Anthropic (Claude).
Мовні моделі DeepSeek в багатьох сторонніх тестах перевершили американські аналоги, при цьому китайська компанія якимось чином досягла успіху в умовах обмежень на імпорт мікрочипів. У DeepSeek запевняють, що для навчання використовувалися 2 тисячі чипів у порівнянні з 16 тисячами у конкурентів, проте американські експерти вважають, що насправді у компанії був доступ до потужних чипів, але вона не може про це говорити через санкції.
Дональд Трамп назвав успіх китайської нейромережі «тривожним дзвінком» та закликав американські компанії «зосередитися на конкуренції для перемоги».
27 січня на тлі зростання популярності Deep Seek акції американських технологічних компаній різко знизилися. Акції виробника мікрочипів і відеокарт Nvidia до закриття торгів впали більш ніж на 17%, капіталізація компанії зменшилася на $600 млрд, що стало найбільшим падінням вартості компанії в історії. Індекс Nasdaq 100 впав на 3%, капіталізація компаній, що входять в індекс компаній, впала майже на $1 трлн. Акції енергетичних компаній, які очікували отримати прибуток від попиту на енергію для ШІ, також просіли.
Сукупно статки 500 найбагатших людей світу зменшилися на 108 млрд доларів, пише Bloomberg. Статок засновника Nvidia Дженсена Хуанга скоротився на 20% (на $20 млрд), співзасновник Oracle Ларрі Еллісон втратив 12% своїх коштів ($22,6 млрд), засновник Dell Майкл Делл — $13 млрд, засновник Binance Чанпен Чжао — $12,1 млрд. Загалом технологічний сектор втратив приблизно $94 мільярди.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.