Україна все ще потребує комендантської години через майже два роки повномасштабного вторгнення.
Працівник Національної поліції України.
Про це розповів голова Нацполіції Іван Вигівський.
За його словами, завдяки комендантській годині суттєво знизився рівень злочинності.
Окрім того, є моральний аспект, з огляду на який цю норму варто залишити, вважає Вигівський.
“Нічні заклади, розважальні установи не мають працювати. Вибачте, коли у нас щоденно гинуть люди на фронті, а тут десь клуб уночі показово влаштовує масові гуляння. Це неповага. Я вважаю, має бути адміністративна відповідальність за порушення комендантської години”, – сказав голова Нацполіції.
Він нагадав, що нині у Верховній Раді розглядають законопроєкт про адміністративну відповідальність за порушення комендантської години. Згідно з документом, сума штрафу для порушників сягатиме від 8 500 грн до 17 тис. гривень. Якщо людина порушить комендантську годину знову, то штраф зросте вдвічі.
Водночас для підприємців штрафи більші – від 51 тис. грн до 102 тис. гривень. Якщо впродовж року порушення зафіксують знову, то штраф становитиме від 170 тис. грн до 340 тис. гривень.
Передбачається, що під час комендантської години громадяни можуть перебувати на вулиці лише під час повітряної тривоги, щоб дійти до найближчого укриття. Проте потрібно мати документи, що посвідчують особу.
За словами Вигівського, ухвалення цього закону унеможливить роботу закладів уночі, адже власники не захочуть втрачати виторг.
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада не змогла у другому читанні проголосувати за законопроєкт про штрафи за порушення комендантської години. За основу законопроєкт було взято, але для його ухвалення необхідно 226 голосів, а проголосували лише 214. Повторне друге читання відбудеться пізніше.
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…