Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №6569-д про створення військової поліції. Документ передбачає можливу співпрацю військової поліції з фізичними особами на добровільних засадах для попередження та виявлення правопорушень. Як це працюватиме та кого торкнеться — в матеріалі КИЇВ24.
мобілізація Ukrainian serviceman and police officers check the documents of a man in the center of Kyiv on April 25, 2024. A controversial mobilisation law aimed at boosting troop numbers has been introduced which toughens penalties on draft dodgers, incentivises conscription and obliges men to keep their military registration details with the authorities up-to-date. (Photo by Sergei SUPINSKY / AFP) (Photo by SERGEI SUPINSKY/AFP via Getty Images)
Про це заявив нардеп від “Слуги народу” Максим Павлюк у коментарі ТСН.
У законопроєкті є пункт про те, що військова поліція буде мати право “здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочуючи осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні припиненні кримінальних правопорушень”.
Цю норму низка ЗМІ вже протрактувала як “доноси” на тих, хто ухиляється від мобілізації. Павлюк уточнив, що у разі ухвалення, закон стосуватиметься виключно військових, а не цивільних.
“До цивільних осіб військова поліція не буде мати жодного відношення. Військова поліція буде працювати в ТЦК, у військових навчальних закладах, у військових підрозділах. Виключно там, де є військовослужбовці ЗСУ”, — зазначив народний обранець.
Він додав, що йдеться про так званих агентів, про конфіденційне співробітництво з правоохоронними органами.
Парламентар зазначив, що в рамках кримінальних проваджень чи оперативно-розшукової діяльності можна залучати тих, чи інших осіб та якось заохочувати.
“Це стандартна практика, не тільки українська, а й світова. Ніякої зради тут немає. Серед військовослужбовців, на військових об’єктах, на військових полігонах проводяться негласні слідчо-розшукові дії зокрема щодо виявлення фактів вживання наркотичних засобів та інших кримінальних правопорушень”, — навів Павлюк як приклад.
Нагадаємо, раніше ми пояснювали, які функції виконуватиме військова поліція в Україні та які повноваження має цей орган. Деталі читайте за посиланням.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.