Реальні зміни у тактиці можуть початися лише у другому півріччі 2024 року. До цього моменту українські війська стоятимуть в обороні й кадрові зміни у військовому керівництві навряд чи на це вплинуть.
Ukrainian soldier in the army and flag, coat of arms with a golden trident on a military uniform background. Armed Forces of Ukraine.
Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в етері КИЇВ24.
Ми будемо продовжувати саме ту тактику, яку розпочали приблизно з листопада 2023-го. Це переважно оборонного типу бойові дії, саме оборона й така тактика буде продовжуватись як мінімум перше півріччя 2024-го року.
На його думку, якісь реальні зміни можуть початися лише у другому півріччі 2024 року.
Тут цьому нема нічого дивного. Окрім цього іншого, все ж таки треба буде вирішувати так чи інакше, але питання з мобілізацією. Те, що пан президент говорив про кількість нашого війська і те, що не всі були по лінії боєзіткнення, так, це дійсно правда. Не всі зі складу наших Збройних Сіл України за ці два роки були в зоні бойових дій. Деякі офіцери продовжують прохолоджуватись в тилу. І не тільки офіцери. Треба вирішувати так саме це питання.
Ввечері четверга, 8 лютого, Зеленський повідомив про рішення звільнити з посади головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Натомість новим головнокомандувачем Збройних сил України був призначений Олександр Сирський.
Новий керманич Збройних Сил України — генерал-полковник Олександр Сирський — за час повномасштабної війни став одним із найбільш впізнаваних облич українського військового командування. Він очолював оборону Києва та керував стрімким контрнаступом ЗСУ на Сході.
Олександр Станіславович народився 26 липня 1965 року в селі Новинки Владимирської області Росії. У 1986-му році закінчив Московське вище військове командне училище.
Сирський із відзнакою закінчив Академію Збройних Сил та Національний університет оборони. Пройшов всі етапи служби в армії — від командира взводу до заступника начальника Генштабу ЗСУ.
На початку 2000-х Сирський командував 72-ю механізованою дивізією у місті Біла Церква. У 2013 році обіймав посаду заступника начальника Головного командного центру ЗСУ, відповідав за співпрацю з НАТО. На початку воєнного конфлікту на сході України у 2014 році Сирський очолив штаб АТО.
З перших днів великої війни Олександр Сирський очолив оборону Києва. Під його керівництво у березні-квітні 2022 року вдалося відігнати окупантів від столиці.
За успішну оборону Києва був нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня, а 5 квітня 2022 року відзначений званням Героя України.
У вересні 2022 року Олександр Сирський керував контрнаступом ЗСУ у Харківській області, внаслідок якого було звільнено сотні населених пунктів.
До сьогодні Сирський був відповідальний за операційну зону Східного угруповання військ — територія від Куп’янська (Харківська область) до Бахмута (Донецька область).
Україна змістилася з 21 на 23 позицію серед 71 країни-виробника сталі – 1,73 млн т…
Там розмістять близько 200—250 естонських військових і підрозділи союзників.
Кадиров призначив свого сина-підлітка секретарем Ради безпеки Чечні.
Бійці 49 окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ» захопили в полон африканського найманця із Сенегалу.
Французька студія Sandfall Interactive випустила свою дебютну RPG Clair Obscur: Expedition 33, яка вже отримала…
Міністри культури України і Республіки Польща засудили акт вандалізму, вчинений на одному з українських місць…