Categories: Без рубрики

Cобор у Броварах перейшов до ПЦУ. Стінопис у храмі планують переписати через мера і чиновників, зображених на фресках

У Броварах у храмі Петра і Павла 30 квітня вперше прозвучала молитва українською мовою з уст військових капеланів, які боролись за передачу центрального собору Православній Церкві України протягом тривалого часу.

30 квітня Українська православна церква (Московського патріархату) заявила, що Петропавлівський собор перейшов з їхнього управління в управління ПЦУ.

Остання розпочала там свої служби з 4 травня. Капелан ЗСУ отець Олександр розповів, що попередньому настоятелю храму неодноразово пропонували перейти до ПЦУ, проте він категорично відмовився.

За його словами, попередньо провели опитування серед населення, яке виявило щире бажання більшості опитаних передати храм Православній Церкві України. Відтак тривала юридична робота з передачі храму. Також рішенням сесії Броварської міськради від 27 березня 2025 року надали в постійне користування земельні ділянки 0,38 га та, відповідно, 1,56 га, що розташовані на вул. С.Петлюри, 38 та Київська, 229, релігійним громадам церков апостола Івана Богослова та Петра і Павла Київської єпархії Київської Православної Церкви України.

З храму забрали все, що можна було винести, розповів військовий капелан ЗСУ отець Олександр. Отець Леонтій журналістам повідомив, що вони дозволили попередникам забрати всі особисті речі, які ще не були вивезені. Відтак, фактично, у храмі залишились «стіни, фрески і те, що не можна було відкрутити і зняти».

У процесі інвентаризації, священники виявили стінопис на другому поверсі церкви, де серед священнослужителів та кількох осіб у цивільному зображено міського голову Броварів Ігоря Сапожка, директор БЗБК Михайло Дудар, а також Микола Швед – неофіційний власник охоронної компанії «Комкон», який довгий час від початку великої війни фактично був особистим охоронцем Ігоря Сапожка.

Серед впізнаного духовенства – єпископ Бориспільський і Броварський УПЦ (МП) Антоній, предстоятель УПЦ ( МП) митрополит Онуфрій. Ну і сам отець Олександр Левчук – колишній настоятель храму, наімовірніше, за ініціативи якого і створено такий стінопис у храмі.

Стінопис – цільна композиція, де поряд із зображенням жертводавців  – зображення нині покійного митрополита Володимира (Сабодана), зверху над ними – біблійний сюжет про вхід Господа в Єрусалим.

Як зазначено на сайті собору святих апостолів Петра і Павла, перший камінь та капсулу нового храму урочисто заклав митрополит Київський і всієї України УПЦ (МП) Володимир (Сабодан) 23 грудня 1999 р.,  будівництво нової церкви почалося в 2000 р., через 3 роки – освячено дзвони, а через рік – хрести храму.

Recent Posts

Пакистан заявив про понад 30 загиблих внаслідок ударів Індії – ЗМІ

У Пакистані заявили, що внаслідок індійських ударів кількість загиблих зросла до 31 особи, 57 осіб…

14 хв. ago

Ультраправий кандидат лідирує перед другим туром виборів президента Румунії

За результатами опитування, опублікованими в середу, у другому турі президентських виборів 18 травня в Румунії…

38 хв. ago

Партизани залишили без зв’язку військові об’єкти в російському Підмосков’ї – “АТЕШ”

Партизани руху "АТЕШ" заявили, що позбавили зв'язку військові об'єкти в Московській області.

52 хв. ago

Конклав у перший день голосування не обрав нового Папу

Єпископи католицької церкви не обрали в перший день нового Папу Римського – з димаря Сикстинської…

1 годину ago

Посли G7 закликали Верховну раду якнайшвидше схвалити реформу АРМА

Посли держав "Групи семи" закликали парламент якнайшвидше ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази Агентства…

1 годину ago

NYT: Трамп може оголосити про торговельну угоду з Британією

За даними The New York Times, президент США Дональд Трамп планує оголосити в четвер, що…

1 годину ago