Наприклад, якщо одна одна доза вакцини була Moderna, інша – Comirnaty/Pfizer-BioNTech.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Так, усі українці, щеплені від COVID-19 за змішаною схемою, що дозволена в Україні, можуть згенерувати СOVID-сертифікат на сайті або в мобільному застосунку “Дія”.
Змішана схема – це якщо одна доза вакцини була Moderna, інша – Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Також дозволено комбінувати вакцини AstraZeneca на першу дозу та будь-яку мРНК-вакцину (Comirnaty/Pfizer-BioNTech або Moderna) на другу.
У МОЗ нагадали, що існує декілька видів COVID-сертифікатів.
“Зелений” COVID-сертифікат свідчить про повну вакцинацію. Його можна отримати у цифровому форматі у застосунку або на порталі “Дія” після щеплення другою дозою дводозних антиковідних вакцин або на 14-й день після щеплення однодозовою вакциною (наприклад Johnson & Johnson). Автоматично генеруються два документи: для зовнішнього та для внутрішнього використання. Документ, згенерований на сайті, можна надавати як в цифровому форматі, так і роздрукувати на звичайному папері. “Зелений” сертифікат дійсний 365 днів.
Українці, які отримали одну дозу дводозної антиковідної вакцини, можуть згенерувати внутрішній “жовтий” СOVID-сертифікат на сайті або в застосунку “Дія”. Документ, згенерований на сайті, можна використовувати як у цифровому форматі, так і роздрукувати на звичайному папері. “Жовтий” сертифікат діятиме 120 днів.
Українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, також можуть отримати в сімейного лікаря паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію після щеплення другою дозою дводозних антиковідних вакцин або на 14-й день після щеплення однодозною вакциною. Таке свідоцтво дійсне 365 днів.
З міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн, що увійшли до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС. Список учасників розширюється щомісяця, його можна перевірити за посиланням ТУТ.
Паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію має діяти у всіх країнах, що з 2005 року зобов’язались дотримуватись “Міжнародних медико-санітарних правил” Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Проте кожна країна може індивідуально встановлювати протиковідні обмеження, тож перевіряти правила в’їзду для українців потрібно на спеціалізованому сайті Міністерства закордонних справ України – tripadvisor.mfa.gov.ua.
Нагадаємо, поліція перевірятиме COVID-сертифікати по QR-коду, аби виявляти підробки.
Фото: Фейсбук
Трамп висловив переконання, що Київ і Москва "обидва хочуть миру, але вони повинні сісти за…
Головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдбергу дав старт скандалу з Signal, де американська верхівка обговорювала…
В свою чергу Насіров та його захисники заперечували проти задоволення клопотання та стверджували, що мотиви…
Дніпровський районний суд Києва обрав запобіжний захід чотирьом підліткам, яких обвинувачують у побитті військовослужбовця.
Шеєр, чия партія має увійти до складу коаліційного уряду на чолі з консерватором Фрідріхом Мерцом,…
Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…