Новина про те, що президент США Дональд Трамп поспілкувався телефоном з головою Кремля Володимиром Путіним і що мирні переговори з Україною повинні розпочатися негайно приголомшила світ: не лише європейці не були поінформовані, але й український президент Володимир Зеленський дізнався про це тільки після розмови.
Заступник головного редактора BILD Пол Ронцхаймер поговорив у своєму подкасті з Карлом Масалою, професором міжнародної політики в Університеті Бундесверу в Мюнхені, про наслідки цього телефонного дзвінка.
“Це апокаліптичний сценарій. Переговори ведуться над головами українців і європейців“, — вважає експерт і прогнозує: „Європейці не матимуть місця за столом переговорів. Вони будуть змушені прийняти результат. І, на жаль, схоже, що це стосується і України”.
Масала вважає, що російський лідер хоче зберегти окуповані території. Крім того, Путін прагне уникнути додаткового економічного тиску на Росію, щоб не змусити його до компромісів.
Щодо одночасного оголошення міністра оборони Трампа Піта Хегсетха, що Європа повинна взяти на себе безпеку України, Масала зазначає: “Путін буде аплодувати. Це найкраще, що могло з ним статися. Європейські сили безпеки не зупинять його відновлення наступу на решту України через кілька років”.
Масала впевнений: “Путін отримає виграш у цій війні. Він домігся того, щоб американці вийшли з цього конфлікту“.
Але як Трамп зможе зберегти свою репутацію в США і не виглядати у переговорах стороною, що програла?
Масала пояснює: “Хегсет говорив про 2014 рік — тобто про Донбас і Крим. Трамп не дасть Путіну все, що він хоче. Можливо, Росія поверне частину областей, це Трамп зможе продати як успіх”.
Щодо того, що американці не інформували ані канцлера Німеччини Олафа Шольца, ані міністра оборони Боріса Пісторіуса про свої переговори з Путіним, експерт зазначає: „Ми виглядаємо безпорадно. Так, як ми три роки не мали стратегії для цієї війни, так зараз ми не маємо стратегії на період після неї. Це гірко. Це величезний провал“.
Масала констатував: “Трамп йде своєю власною лінією — незалежно від того, чи є ця лінія найкращою для України або для європейської безпеки”.
Раніше Трамп заявив, що провів телефонну розмову з Володимиром Путіним.
Це перший відомий прямий контакт між Путіним і президентом США з часів вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
За словами Трампа, розмова була “тривалою і дуже продуктивною”.
Трамп обговорив із Путіним не тільки Україну, але і “Близький Схід, енергетику, штучний інтелект, силу долара і багато інших тем”.
За його словами, він і російський лідер погодилися з необхідністю нарешті зупинити війну в Україні.
Трамп анонсував, що доручив держсекретарю Марко Рубіо, директору ЦРУ Джону Реткліффу, раднику з національної безпеки Майклу Волцу і спеціальному посланнику Стіву Віткоффу очолити переговори. Він висловив впевненість, що вони “будуть успішними”.
За його словами, президенти домовилися, щоб їхні команди розпочали таки перемовини негайно.
“Ми почнемо з того, що зателефонуємо президенту України Зеленському, щоб повідомити його про розмову, що я зараз і зроблю”, – заявив президент США.
Трамп подякував Путіну “за його час і зусилля щодо цього дзвінка”, а також за звільнення американця Марка Фогеля.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков згодом заявив, що під час розмови Путін виступив за усунення першопричин конфлікту в Україні, повідомляє агенція “РИА Новости”.
Він додав, що російський президент запросив Трампа до Москви, а також висловив готовність прийняти в Росії американських посадовців за напрямами роботи, які становлять взаємний інтерес.
За словами Пєскова, ця телефонна розмова тривала півтори години.
Речник президента України повідомив ввечері, що Дональд Трамп також поговорив із Володимиром Зеленським, розмова тривала годину.
За словами Зеленського, вони говорили про можливості досягти миру, про співпрацю команд, а також про технологічні можливості, як-от дрони та інше сучасне виробництво.
“Вдячний президенту Трампу за інтерес до того, що ми можемо зробити разом”, – зазначив Зеленський.
Він розповів, що Трамп поінформував його про деталі своєї розмови з Путіним. Також вони домовилися про наступні контакти та зустрічі.
Політики в Європі та в США відреагували на заяви Трампа про зміст його телефонної розмови з Путіним та зауважень нового глави Пентагону Піта Гегсета про те, що повернути втрачені Україною землі нереально, а її членство в НАТО малоймовірне.
Більшість з них стверджує, що без України та Європи мирні переговори неможливі, а найбільш гострі критики попереджають, що такі словесні поступки ще до початку переговорів означають зраду інтересів України і Заходу.
Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…
Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…
Китай запровадить санкції проти членів Конгресу США та інших осіб за «грубе втручання» у справи…
Президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей ді Венс обирають затишок, зневажають Україну і, можливо,…
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…
Євросоюз шукає можливості полегшити експорт американського газу, при цьому дотримуючись своїх правил щодо викидів метану,…