28 березня 2022 року від окупантів було визволено Ірпінь
Місто Ірпінь лежало на шляху руху російської військової техніки, що намагалася оточити, блокувати та захопити українську столицю, м. Київ. 24 лютого 2022 р. місто вперше зазнало російських обстрілів, а 27 лютого російські війська прорвалися з Бучі, і тут розпочалися бої. У центрі міста зав’язався бій, українська піхота протистояла російським десантникам. Росіяни намагалися прорватися через місто, але отримали відсіч від українських захисників. Жорстокі бої точилися в районі ТРЦ «Жираф», розташованому між Бучею та Ірпенем. Частину Ірпеня окупували росіяни, у самому місті були заблоковані мешканці, які не були в змозі виїхати й залишали місто, пішки переходячи через річку.
26 березня військовослужбовці 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців та 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України зуміли затиснути загарбників у «котел» біля Ірпеня, продовжуючи відтісняти ворога від української столиці. Вже 28 березня, після 23 днів перебування окупантів у місті, Ірпінь було визволено Збройними Силами України. За час широкомасштабного російського вторгнення місто зазнало значних руйнувань: було зруйновано та пошкоджено понад 3,2 тис. будинків та близько 4 тис. об’єктів інфраструктури. Внаслідок бойових дій втратили своє житло понад 16 тис. мешканців Ірпеня.
Разом з організаціями «Космос табір» і «Спадщина Київ» активісти вмикупили будівлю заводу Ріхерта й взяли…
Справа Протасового Яру в Києві стала першим відомим випадком застосування нового закону про захист прав…
Посол Китаю в Україні Ма Шенкунь відвідав Міністерство закордонних справ через участь громадян КНР у…
У Польщі на горі Монастир установили нову меморіальну дошку на братській могилі воїнів Української повстанської…
У Михайлівському Золотоверхому монастирі створили цифрову копію середньовічної пірофілітової плити з рельєфом вершника. Цей об’єкт…
У соцмережах розповсюдили знімки з повідомленням про те, що нібито в Києві невідомі розклеїли листівки,…