Categories: Без рубрики

Цензуру в інтернеті підтримують менше половини українців: дані опитування КМІС

У 2024 лише 44% українців погоджуються, що для зміцнення захисту від ворога держава повинна активніше контролювати інформацію в інтернет-джерелах. Зазначимо, що це майже на 20% менше, ніж у 2022 році.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

За даними опитування, зараз 49% респондентів сприймають спроби активніших дій держави щодо інтернет-джерел як обмеження прав і свобод.

У липні 2022 року так вважали лише 30%.

Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, подібна динаміка скоріше за все зумовлена загальним зниженням довіри громадян до органів влади.

Як наслідок, зараз багато громадян можуть сприймати такі ініціативи як спроби цензури та політичні інструменти для приглушення голосів критиків влади (доцільно нагадати, що якщо в травні 2022 року 68% вважали, що владу не варто критикувати, то в кінці 2023 року вже 70% вважали, що, навпаки, варто критикувати можливі невдалі рішення чи дії).

За словами Грушецького, аналогічна ситуація мала місце після 2017 року в контексті заборони російських соціальних мереж. На той момент більшість українців не довіряли владі й, як наслідок, лише меншість підтримали рішення про заборону російських соціальних мереж.

Важливо пам’ятати, що громадська думка може помилятися. Пересічним громадянам часто бракує необхідної інформації та експертності для оцінки важливості тих або інших рішень. Утім, у демократичних суспільствах неможливо ігнорувати громадськість і відмахуватися від неї. Важливо мати відкриту та щиру комунікацію між владою та громадськістю.

Зазначимо, що опитування КМІС проводилося 17-23 лютого 2024 року серед 1052 респондентів. До вибірки не включали жителів тимчасово окупованих територій Україн, а також тих, хто перебуває за кордоном.

Нагадаємо, що у лютому 2024 року провели опитування серед українців та виявили, що між людьми зросли відчуття суму і страху при думці про Батьківщину. Водночас зменшилась кількість тих, хто відчуває гордість, у порівнянні з 2022 роком.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

6 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

6 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

6 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

6 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

6 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

6 години ago