Categories: Без рубрики

Ціни на продовольство у світі злетіли до історичного максимуму через війну в Україні – ООН

Світові ціни на продовольчі товари у березні різко зросли та досягли максимального історичного рівня.

Про це повідомляється у звіті продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Стрибок цін викликаний військовою агресією РФ проти України, що призвела до потрясіння на ринках основних зернових культур та олії, пояснюють у ФАО.

У березні 2022 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО становило 159,3 пункту, що на 12,6% вище за значення лютого, коли воно досягло найвищого рівня з моменту створення цього індексу в 1990 році.

Цей індекс дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін кошика найбільш ходових продовольчих товарів. Поточний рівень індексу виявився на 33,6% вищим, ніж у березні 2021 року.

Значення Індексу цін на зернові у березні виявилося на 17,1% вищим, ніж у лютому, що було обумовлено значним зростанням цін на пшеницю та всі фуражні зернові, головним чином внаслідок військового вторгнення РФ в Україну.

В останні три роки на частку РФ та України припадало близько 30% світового експорту пшениці й 20% світового експорту кукурудзи.

Індекс цін на олії зріс на 23,2% внаслідок зростання котирувань соняшникової олії, провідним світовим експортером якої є Україна.

Середнє значення Індексу цін на цукор збільшилося на 6% у порівнянні з лютим, нівелювавши попереднє зниження, і виявилося на 20% вище, ніж у березні 2021 року. Основна причина збільшення котирувань цукру – зростання цін на сиру нафту й підвищення обмінного курсу бразильського реала.

Середнє значення Індексу цін на м’ясо у березні збільшилося на 4,8% і досягло історичного максимуму, чому сприяло різке зростання цін на свинину, зумовлене дефіцитом забійних свиней у Західній Європі.

Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію зросло на 2,6%, опинившись на 23,6% вище, ніж у березні 2021 року.

Зважаючи на війну на території України, а також іншу наявну інформацію, ФАО прогнозує, що обсяг торгівлі зерновими у світі поточного сільськогосподарського року становитиме 469 млн тонн, що дещо нижче за рівень сезону 2020–2021 років.

Очікується, що Європейський Союз та Індія збільшать експорт пшениці, а Аргентина, Індія та США наростять постачання кукурудзи, частково компенсувавши зменшення експорту з Чорноморського регіону.

За підсумками 2021 року середнє значення Індексу продовольчих товарів склало 125,7 пункту, що на 28,1% показника вище за минулий рік. У січні 2022 року світові ціни на продовольство досягли рекордного рівня із квітня 2011 року.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Індія закупить у Франції 26 винищувачів на $7,4 млрд

Угоду щодо придбання французьких винищувачів уряд Індії схвалив 9 квітня.

10 секунд ago

Український режисер мав поставити оперу в Ізраїлі, але там захотіли участі росіян. Він розірвав контракт

На зауваження Лавренчука щодо порушення домовленостей, організатори запевняли, що ці виконавці мають ізраїльські паспорти, а…

17 хв. ago

Трамп вимагає повного припинення вогню. У Білому домі відповіли на “перемир’я” Путіна

Президент США Дональд Трамп вимагає повного припинення вогню між Україною та Росією.

19 хв. ago

У Києві оголошено тендери на розробку проєктної документації для ремонту шляхопроводу на проспекті Берестейському і Каховського шляхопроводу

Йдеться про шляхопровід на проспекті Берестейському біля станції метро «Святошин» і Каховський шляхопровід (№ 2) на…

22 хв. ago

29 квітня у Києві почнуть плановий капітальний ремонт ескалатора № 1 на станції метро «Хрещатик», на виході до Алеї Героїв Небесної Сотні

29 квітня почнуть плановий капітальний ремонт ескалатора № 1 на станції метро «Хрещатик», на виході до…

25 хв. ago

Нардеп-«слуга» Кальченко ініціював підвищення компенсації за житло та транспорт народним депутатам

У пояснювальній записці документа йдеться про те, що обсяги видатків змінювалися востаннє 1 вересня 2017…

27 хв. ago