Засилля синьо-зелених водоростей на Дніпрі та на Київському водосховиці спричинене використання порошків із фосфатами.
Про це розповіли у “Київводоканалі“, оприлюднивши відео дописувачки із зображенням покритого водоростями Київського водосховища.
У водоканалі кажуть – щороку ця ситуація тільки погіршується. Цвітіння води пов’язане зі зростанням кількості синьо-зелених водоростей. Цей процес посилюється через забруднення річок фосфатами, які потрапляють туди зі стоками через надмірне використання у побуті і промисловості фосфатовмісних миючих засобів.
“При відмиранні водоростей у водоймах починаються процеси гниття, а бактерії, що окислюють органічні сполуки, активно споживаючи розчинений у воді кисень, призводять до кисневого голодування, загибелі риби та іншої фауни у водоймах“, – розповіли у “Київводоканалі” про наслідки цвітіння води.
Виявляється, що очисні споруди більшості водоканалів України були спроєктовані у 60-х роках минулого століття і не розраховані на очистку стічних вод від фосфатів. На той час вони тоді не використовувались в такій кількості.
“Враховуючи зношеність очисних споруд і застарілість технологій, які використовують українські водоканали, досягти європейських нормативів якості очистки від фосфатів стічних вод буде можливо лише після реконструкції та модернізації очисних споруд. А це десятки років і мільярди коштів, яких немає на сьогоднішній день“, – кажуть у водоканалі.
Єдиним виходом із цієї складної ситуації бачать у забороні фосфатовмісних мийних засобів на законодавчому рівні. “Київводоканал” навіть запустив безстрокову ацію “Стоп фосфати”. Її підтримала Асоціація “Укрводоканалекологія”.
“У цьому році Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів» (постанова від 2 червня 2021 р. № 575), що запровадить поетапне обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах. Але обмеження почнуть діяти лише з 2023 року, а доти порятунок наших водойм лише у наших руках“, – бідкаються у водоканалі.
Тож киян закликають бути свідомими, обирати безфосфатну побутову хімію та поширювати інформацію про шкоду фосфатів.
“Тільки так ви допоможете зменшити цвітіння наших річок і не дати їм остаточно перетворитися на зелений кисіль“, – заявляють у “Київводоканалі”.
Нагадаємо, екологиня пояснила причину цвітння води у Дніпрі.
Нещодавно на Печерську забився колектор. Кияни заявили, що фекалії потекли у Дніпро. У Київводоканалі запевнили, що аварії на колекторі не було, а забився колодясь зливостоків.
Фото: скріншот
Швейцарія схвалила додаткові санкції проти росії, введені Європейським Союзом, включаючи розширення заборони на рекламу для…
22 квітня 2025 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Сливу Юрія Михайловича з посади судді…
Бундесвер звернувся до великих компаній Німеччини з проханням надати матеріально-технічну підтримку на випадок необхідності терміново…
Контррозвідка СБУ заявляє про затримання агента ФСБ РФ, який коригував російські ракетно-дронові удари по Черкаській…
Керівник офісу президента Андрій Єрмак у вівторок, 22 квітня, повідомив, що у рамках ініціативи Bring…
Європа готова прийняти запропонований Дональдом Трампом "мирний план", у якому передбачається визнати контроль Росії над Кримом і…