Під час ворожої атаки по Києву 25 березня, українська ППО зробила майже неможливе — успішно перехопила дві новітні російські ракети «Циркон». Але чим цей засіб ураження відрізняється від відомого всім «Кинджалу»?
Про це розповів авіаексперт та провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в етері КИЇВ24.
Вони обидві гіперзвукові, хоча«Кинджал» умовно гіперзвуковий. Чому? Бо він може летіти зі швидкістю звуку на максимальному відрізку, але коли в нього зупиняється двигун, він летить за інерцією і швидкість втрачає. Тобто на термінальному відрізку, коли він вже фактично падає, в нього вже швидкість — 4 махи. А це не гіперзвук. Гіперзвук починається з 5. У росіян, правда, з 4,5 починається, але це такі особливості національного характеру.
Експерт зауважив, що більшу частину відстані до цілі ракета «Кинджал» летить зі швидкістю 4,5 махи, тоді як «Циркон» долає її на гіперзвуковій швидкості практично до моменту влучення.
Він зберігає високу швидкість і через це його важче уразити. Там двоступенева система. Які там двигуни, невідомо, але чітко зрозуміло, що там твердопаливний двигун, який власне розганяє цей «Циркон», там має стояти прямоточний двигун, який працює до останнього моменту.
Будинок профспілок площею 13 892,2 м² є важливим адміністративним, історичним і символічним об’єктом у самому…
За словами президентки Єврокомісії, світовий порядок "зміщується глибше, ніж будь-коли з часу завершення холодної війни".
Під час замаху на прем'єра Словаччини особистий охоронець Фіцо нібито інстинктивно відскочив замість того, щоб…
Микола Жук обіймав посаду депутата Миколаївської обласної ради. У парламенті очолював підкомітет, що займався питаннями…
Виступаючи на заході на початку Тижня клімату в Сан-Франциско, Гор сказав, що адміністрація Трампа «намагається…
Невизначеність у Пентагоні зумовлена звільненням низки високопоставлених чиновників минулого тижня. Внаслідок цього міністр оборони Піт…