Данія розглядає можливість скасування 40-річної заборони на атомну енергетику з метою підвищення своєї енергетичної безпеки. Про це заявив міністр з питань клімату, енергетики та комунального господарства Ларс Огор.
Про це пише Reuters.
Це стане серйозною зміною у політиці країни, яка тривалий час робила ставку на розвиток вітрової та сонячної енергетики.
За словами Огора, данський уряд проаналізує потенційні переваги нових технологій атомної енергетики. Очікується, що звіт буде готовий наступного року.
“Ми бачимо, що ведеться розроблення нових технологій ядерної енергетики – малих модульних реакторів. Але недостатньо того, що вони мають потенціал. Нам також потрібно знати, що це означає для данського суспільства, якщо ми хочемо запровадити ці технології“, – сказав Огор газеті Politiken.
Міністр відкинув ідею повернення Данії до традиційних технологій ядерної енергетики, заборонених у 1985 році.
“Ми продовжуємо енергетичну політику, яку проводимо в Данії вже багато років. Сонце і вітер – це найдешевший і найшвидший шлях до зеленого переходу“, – сказав Огор.
У 2005 році данці святкували закриття сусідньою Швецією ядерного реактора Barseback 2, розташованого неподалік Копенгагена, прямо через протоку Ересунн.
Хоча за останнє десятиліття Швеція закрила більшу частину своїх атомних станцій, нинішній уряд займає тверду проатомну позицію та прагне побудувати нові потужності.
Малі модульні реактори викликають інтерес інвесторів у всьому світі. Однак більшість таких проєктів перебувають на стадії розроблення чи узгодження.
Данія завдяки вітряним фермам має велику частку відновлюваної енергії, але для стабільності енергомережі використовує вугілля, газ та імпортує енергію зі Швеції та Норвегії, де є АЕС та гідроенергетика.
Нещодавно Данія відреагувала на звинувачення США у шпигунстві в Гренландії, підкресливши важливість союзницьких відносин. Прем’єр-міністерка Данії наголосила на недопустимості шпигунства проти союзника.
Залишається загадкою, як відреагує Трамп на відмову Путіна брати участь у переговорах в Стамбул
Попри жорсткі санкції з боку США, китайська Huawei не просто вижила, а стала технологічним флагманом…
Європейські дипломати звинуватили Кремль у саботажі мирного процесу щодо України. Як повідомляє Bloomberg, під час…
Джерело в МЗС Туреччини повідомило, що наразі не призначено жодної зустрічі між Росією та Україною…
Росія оголосила, що час, на який були заплановані мирні переговори, посунувся, та звинуватила Україну в…
Є ризик того, що Росія може затягнути на все літо перемовини щодо війни в Україні, спробувавши розпочати…