Данія закликає партнерів збільшити постачання зброї Україні. Влада Данії вирішила передати Україні всю артилерію, яку має в запасі.
UNTERLUESS, GERMANY - FEBRUARY 12: Danish Prime Minister Mette Frederiksen speaks during the groundbreaking ceremony for a new munitions factory of German defence contractor Rheinmetall on February 12, 2024 in Unterluess, Germany. The war in Ukraine has been a boon to Rheinmetall as Germany seeks to provide Ukraine with munitions, including artillery shells, and also increase its own supply. (Photo by David Hecker/Getty Images)
Про це заявила прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен під час 7-го Українського ланчу в Мюнхені.
Прем’єр наголосила, що Європа має зброю і потрібно передати її Україні, не дивлячись на те, що європейські лідери у питанні постачання зброї часто посилаються на проблеми з виробництвом.
Але Україна у нас просить боєприпаси й артилерію зараз. Ми, Данія, вирішили передати Україні всю свою артилерію. Тому вибачте, друзі, в Європі є військове обладнання, це питання не лише виробництва. У нас є зброя, боєприпаси, системи ППО, які ми поки що не використовуємо. Їх треба передати Україні.
Фредеріксен зазначила, що під час пандемії COVID-19 Європа та США швидко винайшли вакцину і виробили її у потрібних об’ємах. Вона вважає, що так само можна вчинити зі зброєю.
Окрім того, прем’єр-міністр Данії підтримала інтеграцію України в ЄС та НАТО. Вона переконана, що ЄС повинен дати Україні чіткий сигнал, що вона приєднається до блоку.
Нагадаємо, що Копенгаген і Стокгольм домовилися передати Києву бойові машини піхоти CV90.
Відомо, що Данія вже надала Україні артилерію, а також приєдналася до авіаційної коаліції з навчання та передачі винищувачів F-16.
Окрім того, вчора Президент України Володимир Зеленський зустрівся прем’єркою Данії Метте Фредеріксен. Вони обговорили гарантії безпеки та співпрацю між країнами.
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…
Папа Римський Франциск на Великдень 20 квітня зустрівся у Ватикані з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.
Росія висунула звинувачення полоненому австралійцю Оскару Дженкінсу, який воював на боці України як доброволець.