Партія нібито витрачала гроші на послуги, які насправді не надавалися.
Державне бюро розслідувань підтвердило, що розслідує можливу розтрату бюджетних коштів керівництвом політичної партії «Голос» на понад 1 млн гривень. Про це повідомила прес-служба ДБР.
Вказано, що у ході проведення аналізу звітності партії працівники НАЗК виявили, що укладені керівництвом «Голосу» договори із надання послуг та виконання робіт низкою ФОПів мають ознаки фіктивності. Про що було складено відповідний акт.
«В ході досудового розслідування перевіряються обставини можливої розтрати грошових коштів керівництвом політичної партії «Голос» в особливо великих розмірах. У межах кримінального провадження допитано низку свідків, зокрема, з числа народних депутатів України» — йдеться в повідомленні.
Кримінальне провадження розслідується за статтями порушення порядку фінансування політичної партії та привласнення, розтрати майна в особливо великих розмірах або організованою групою (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 159-1 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Лідерка «Голосу» Кіра Рудик вдень 3 лютого повідомила, що прибула на допит в ДБР.
Перед тим вона повідомляла, що ДБР нібито відкрила справу безпідставно.
«ДБР відкрило справу, базуючись на “даних з відкритих джерел”. Тобто “в Інтернеті написали – чого б справу не відкрити?” – це і є логіка ДБР. Це – як з іншими справами проти опозиціонерів. Докази є? Ні. Але в Інтернеті кажуть, що є (…) Справу відкрили наприкінці 2021 року, коли ми гостро критикували владу за бездіяльність в сфері безпеки, економіки, бездіяльність в протидії коронавірусу. Разом з іншими подіями: справа проти Петро Порошенко, обшуки у команди Дмитро Разумков, у мене нема сумнівів, що це – результат недолугої стратегії боротьби з політичними опонентами» — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, колишній член партії «Голос» Ярослав Юрчишин 19 листопада заявив, що НАЗК призупинило фінансування партії «Голос» через «нестикування в бюджеті», зокрема, виплату понад 1,3 мільйона гривень фізичним особам-підприємцям.
Національне агентство з питань запобігання корупції 11 листопада заявило, що тимчасово зупинило державне фінансування партії «Голос» через недостовірні відомості про витрати на суму 1 328 280 гривень за послуги, які насправді нібито не надавалися. Партія оскаржила рішення в Окружному адміністративному суді, який став на її бік. НАЗК програло апеляцію, але звернулося до Верховного суду. 19 листопада партія заявила про відновлення фінансування.
Фото: Фейсбук
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…