Всіх затриманих під час вчорашніх сутичок вже відпустили.
Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало розслідування за фактом побиття правоохоронцями активіста, затриманого учора під час бійки через демонтаж інсталяцій на Алеї Героїв Небесної сотні. Про це повідомляє агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на ДБР.
«ДБР реєструє кримінальне провадження за фактом побиття активістів правоохоронцям під час затримання на Алеї Небесної Сотні», – повідомили в Бюро.
При цьому в ДБР відзначили, що слідчі вирішили зареєструвати кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 КК (перевищення влади або службових повноважень, вчинене співробітником правоохоронного органу), реагуючи на публікацію відповідного відео в ЗМІ.
Нагадаємо, після сутичок під час знесення інсталяцій було затримано кількох членів «НацКорпусу». Пізніше журналістам вдалося зняти відео, як молодика били в автобусі правоохоронців. В організації заявили, що поліція побила їхніх представників і що з цього приводу «консультуються з юристами».
Активістів, що були затримані після сутичок, за кілька годин відпустили — всього 8 чоловік.
«Громадяни, які перебували на Алеї, намагалися здійснити демонтаж встановленої там інсталяції. Між ними та правоохоронцями сталася бійка. Інформація про наявність постраждалих з обох сторін уточнюється», – зазначили після події в поліції Києва.
За інформацією главку, правоохоронці перевіряють наявність дозвільних документів на установку конструкції, після закінчення перевірки буде дана правова кваліфікація інциденту. Побиття затриманого в поліції не коментували.
Нагадаємо, вчора зранку на Алеї Героїв Небесної Сотні встановили автомати з газованою водою часів СРСР та кімнати з меблями радянського періоду. Вони закривали меморіал загиблих євромайданівців. Повідомляється, що тут планувалося театралізоване дійство до річниці святкування Незалежності.
За кілька годин конструкції рознесли активісти Нацкорпусу, деяких затримала поліція після сутичок, а одного – жорстоко добивали в автозаку на Майдані.
В офісі Зеленського заявили, що «переглянуть творчу концепцію» після сьогоднішніх подій і вкотре звинуватили Віталія Кличка. Хоча багато оглядачів вважають, що процес координували саме ОПУ та Мінкульт.
Міський голова Віталій Кличко запевнив, що влада Києва не видавала жодних дозволів на встановлення цих інсталяцій. В Музеї революції Гідності кажуть, що організатор усно повідомив їх про плани встановлення інсталяцій до річниці Дня Незалежності. В закладі також зазначають, що організатором, зокрема, є Міністерство культури. Музей жодних дозволів на встановлення конструкцій начебто не надавав.
Фото: СТН
Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…
Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…
Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку
Посольство України в Литві запросило громаду на дві важливі події, які відбудуться у Вільнюсі 26…
Слідчі встановили особи двох з трох підлітків, які показували символіку нацистського режиму на меморіалі жертвам Голокосту в…
Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість суттєвого зниження високих мит на імпорт з Китаю — в…