Очікується, що окремі частини законопроєкту з'являться в будь-якому остаточному широкому пакеті щодо України, навіть якщо сам документ не знайде підтримки в Палаті представників, де більшість становлять республіканці.
Демократи в Палаті представників Конгресу США представили в понеділок законопроєкт, спрямований на підтримку України в її війні з Росією, повідомило агентство Reuters, посилаючись на джерела та копію законопроєкту.
“Представник Грег Мікс, провідний демократ у Комітеті у закордонних справах Палати представників, представив Закон про підтримку України, який забезпечить фінансування безпеки і відновлення України та накладе жорсткі санкції на Росію, згідно з копією законопроєкту, яку бачило агентство Reuters”, – йдеться в повідомленні агентства.
Законопроєкт, який ще не був оприлюднений, був поданий через два тижні після того, як республіканці і демократи в Сенаті представили жорсткі санкції, які будуть накладені на Росію, якщо вона відмовиться брати участь у добросовісних мирних переговорах з Україною.
Зусилля в Конгресі відображають наростальну стурбованість законодавців з обох партій долею України через позицію Трампа стосовно Кремля.
“Трамп, який намагається укласти мирну угоду, неодноразово звинувачував президента України Володимира Зеленського у трирічному конфлікті, хоча він розпочався з повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Він знову зробив це в понеділок, поскаржившись на те, що Київ просить ракети”, – пише Reuters.
Очікується, що окремі частини законопроєкту з’являться в будь-якому остаточному широкому пакеті щодо України, навіть якщо сам документ не знайде підтримки в Палаті представників, де більшість становлять республіканці.
“Законопроєкт Палати представників складається з трьох розділів і може отримати більшу підтримку, ніж закон про Україну в Сенаті”, – зазначає Reuters.
Перший розділ підтверджує підтримку України та НАТО і включає заходи, спрямовані на допомогу Україні у відновленні, в тому числі створення посади спеціального координатора з питань відновлення України.
Другий передбачає допомогу Києву у сфері безпеки, в тому числі прямі кредити і військове фінансування, а третій накладає жорсткі санкції і експортний контроль на Росію, в тому числі на фінансові установи, нафтову і гірничодобувну промисловість і російських чиновників.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що, на його думку, у війні Росії проти України винуваті Путін, а також президенти Байден і Зеленський, і додав, що його команда «добре справляється» з цим та скоро матиме «гарні пропозиції».
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в ході телефонної розмови з високою представницею ЄС із…
Росія і Україна завтра мають провести новий великий обмін полоненими за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів.
Tesla коригує плани виробництва електричного пікапа Cybertruck. За словами робітників заводу Tesla, виробництво почали скорочувати із…
Російські війська продовжують посилювати свою присутність у населеному пункті Калинове на Донеччині.
Президент США Дональд Трамп заявив про зниження цін на продукти у Сполучених Штатах, зокрема цін на яйця.