Парламент у першому читанні підтримав законопроєкт про можливість повернення до служби військових, які вперше самовільно залишили частину (СЗЧ) або скоїли дезертирство.
Soldier of Ukrainian Armed Forces returns home, in the park
Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.
Зазначається, що законопроєкт дозволяє звільнити дезертирів від кримінальної відповідальності, повернувши усі соціальні виплати після продовження проходження військової служби.
Військовий, який вперше вчинив СЗЧ (самовільно залишив частину) або дезертирство, зможе добровільно звернутись до слідчого чи прокурора із наміром повернутися до військової частини для продовження служби.
Однак, повернення до служби потребує схвалення командира.
Заступниця міністра Наталія Калмикова додала, що чинне законодавство потребує змін.
Зараз маємо створити систему, яка б вирішила ситуацію з поверненням до строю військовослужбовців. Саме тому чинне законодавство потребує змін. Існує багато випадків, коли військовослужбовці, які самовільно залишили частину, бажають повернутися до війська. Ми маємо надати їм таку можливість та створити умови для їх повернення.
Нагадаємо, що станом на квітень цього року понад 100 тисяч українських громадян самовільно залишили військові частини. Таку заяву зробив юрист Ростислав Кравець в етері Новости Live.
Згідно зі статистичними даними, лише упродовж січня-квітня 2024 року органами досудового розслідування та прокурорами вже зареєстровано 10 584 кримінальні провадження за статтею 407 Кримінального кодексу України (Самовільне залишення військової частини або місця служби) та 7 306 кримінальних проваджень за статтею 408 ККУ (Дезертирство).
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.