У Великій Британії видали книжку про Росію з фотографією українських дітей на обкладинці.
Фотографію української дітей турецького фотографа Еміна Озмена використали для обкладинки книжки про Росію Сари Рейнсфорд Goodbye to Russia: A Personal Reckoning from the Ruins of War (“Прощавай, Росіє: Особиста розплата з руїн війни”).
Про це розповідає “Читомо” з посиланням на акаунт в “Ікс” українсько-американської письменниці Тетяни Денфорд.
Книжка Рейнсфорд вийшла у британському видавництві Bloomsbury 15 серпня 2024 року.
На обкладинці — фотографія турецького фотографа Еміна Озмена, яку той зробив на львівському вокзалі у лютому 2022 року. Це зображення дітей, які були змушені покидати країну через початок російського повномасштабного вторгнення.
В анотації на сайті видавництва зазначено, що ця книжка — “унікальний особистий погляд на Росію Владіміра Путіна та руйнівний вплив його правління на власний народ і народ сусідньої України”.
“Це історія про те, як Владімір Путін змінив Росію настільки глибоко, що зміг розв’язати найбільший конфлікт у Європі з часів Другої світової війни. У центрі уваги Сари — непересічні особистості, з якими вона зустрічалася: від росіян, таких як Боріс Нємцов і Алєксєй Навальний, які заплатили життям за те, що кинули виклик Путіну, до українців”.
Денфорд у своєму дописі звернулася до Сари Рейнсфорд із проханням прокоментувати саме такий вибір фотографії для обкладинки книжки про Росію.
Вона також наголосила, що письменниця і видавництво мають більш відповідально ставитися до вибору ілюстрацій.
“Те, що у вас понад 80 тисяч підписників, не означає, що ви можете бути лінивими. Ваш видавець мав би працювати краще. Ваш редактор мав би працювати краще. Було б корисно, якби ви працювали краще”, — додає письменниця.
Сара Рейнсфорд — письменниця та кореспондентка BBC, яка довгий час жила та працювала у Росії. У 2021 році там її оголосили “загрозою безпеці”. Також Рейнсфорд працювала у Стамбулі, Мадриді та Гавані, зараз є кореспонденткою BBC у Східній Європі.
Письменниця поки ніяк не відреагувала на повідомлення. Але у коментарях до її публікацій користувачі також запитують, яка була логіка у виборі фотографії українських дітей для обкладинки видання про Росію, додаючи “використовувати його в цьому контексті — неймовірно грубо!”.
Працівники за допомогою спецтехніки вже розчистили територію.
В Україні Молодіжна рада при Міністерстві охорони здоровʼя спільно з U-Report провели опитування про вірус…
Влучання в об'єкт інфраструктури було досить суттєвим, зазначив посадовець.
За даними оператора, "перебої в постачанні електроенергії в Португалії були спричинені збоєм в іспанській електромережі,…
Росія використовує білорусів як «гарматне м’ясо». За даними "Хочу жити", на фронті було ліквідовано щонайменше…
Підозрюваний вимагав від представника суб’єкта господарювання гроші за надання дозволу на проведення медійних заходів на…