Російські військові активно використовують месенджер "Телеграм" для зв’язку на полі бою через проблеми з розгортанням власної системи безпечного зв’язку. Для РФ це також інструмент вербування диверсантів і розповсюдження пропаганди.
The Telegram logo is being displayed on a smartphone screen and on a computer screen in Athens, Greece, on May 21, 2024. (Photo by Nikolas Kokovlis/NurPhoto via Getty Images)
Про це повідомляє Politico.
Один із російських блогерів відреагував на затримання засновника Телеграму Павла Дурова та зазначив, що французькі правоохоронці “практично затримали начальника зв’язку російської армії“.
Інший блогер, за даними Politico, повідомив, що російські фахівці працюють над альтернативою месенджера “Телеграм”, але Головне управління зв’язку російської армії “не виявило реального інтересу” в тому, щоб отримати таку систему на озброєння російських військ.
За словами Назара Токара, керівника Kremlingram, групи активістів-розслідувачів, які вивчають безпеку телеграму і його потенційні зв’язки з Кремлем, росіяни все роблять через месенджер “Телеграм”. Зокрема вони вербують агентів і людей для протидії.
Сьогодні в Україні популярна кампанія з вербування людей, які б палили українські військові автомобілі. І це досить успішно. З його допомогою вони координують свої військові дії.
Politico зазначає, що Кремль обмежив більшість інших платформ соціальних медіа, а от Телеграм юридично не був заборонений або обмежений. Токар додав, що це навіть попри те, що Дуров, згідно з його ж словами, втік з Росії у 2014 році після того, як Кремль вимагав доступу до даних його попередньої соціальної мережі “ВКонтакті” про українських продемократичних протестувальників, які брали участь у Революції Гідності 2014 року.
На думку Токара, Телеграм набагато важливіший для Росії, ніж для України.
Я думаю, що росіяни панікують, тому що вони намагаються передбачити можливі результати для свого важливого інструменту комунікації та намагаються захистити себе та видалити звідти інформацію. Але все залежатиме від уряду Франції та судів — чи посадять вони Дурова, чи домовляться і відпустять його, а він у відповідь надасть їм якусь інформацію — ми поки не знаємо.
Нагадаємо, що засновника і гендиректора месенджера “Телеграм” Павла Дурова затримали в суботу ввечері, 24 серпня, в аеропорту Ле-Бурже у передмісті Парижа. Французькі правоохоронці звинувачують Дурова в тому, що він не вжив необхідних заходів, аби запобігти злочинному використанню месенджера “Телеграм”, не здійснював модерацію сервісу і не співпрацював зі слідством. Його роблять співучасником наркоторгівлі, педофільних злочинів і шахрайства.
Водночас президент Франції Еммануель Макрон також зазначив, що у затриманні Дурова немає політичного підтексту.
Президент США Дональд Трамп призупинив введення мит після спілкування з представниками Мінфіну та Міністерства торгівлі.
Президент Франції Еммануель Макрон отримав запрошення від британського монарха відвідати Сполучене Королівство цього травня. Цей…
Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.