Для збереження фундаментів палацу Кирила Розумовського на пам'ятці виконають протиаварійні та консерваційні роботи. Для цього архітектурне бюро «Реставратор» вже розробило науково-проєктну документацію.
Про процес і послідовність збереження фундаментів палацу Кирила Розумовського кінця XVIII століття йшлося під час пресбрифінгу Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.
«Проєкт виконання протиаварійних і невідкладних консерваційних робіт передбачає влаштування конструкцій для постійного захисту фундаментів, реставраційно-консерваційні роботи системи цегляних мурувань фундаментів палацу. Крім того, у планах облаштувати вхідну групу з оглядовою галереєю для окремого доступу відвідувачів до пам’ятки», – розповів представник Департаменту.
Науково-проєктна документація отримала позитивний експертний звіт державної будівельної експертизи, позитивний висновок Консультативної ради при Департаменті, погоджено цю документацію та дозвіл на проведення цього виду реставраційних робіт.
Також у Департаменті зазначили, що із власником будівлі був підписаний охоронний договір. Ним передбачено, що відповідальність за збереження пам’ятки археології несе безпосередньо балансоутримувач.
Фундаменти палацу Кирила Розумовського вже занесені до Переліку об’єктів культурної спадщини м. Києва як щойно виявлений об’єкт. Крім того, Департамент охорони культурної спадщини подав облікову документацію до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України (МКСК).
«На комісії при Міністерстві культури розглянули відповідну документацію та надали рекомендації щодо занесення об’єкта до реєстру нерухомих пам’яток України. Зараз очікуємо підписання відповідного наказу», – підкреслив кандидат історичних наук, археолог, дослідник пам’ятки Тимур Бобровський.
Департамент охорони культурної спадщини КМДА зі свого боку здійснює моніторинг стану об’єкта і запобігає всім неузгодженим втручанням.
У Департаменті наголосили, що розпочаті на об’єкті роботи, які не передбачені науково-проєктною документацією, мають бути припинені, про що був виданий відповідний припис.
Перед цим активісти заявили про відновлення будівельних робіт на фундаментах пам’ятки.
За словами активіста Дмитра Перова, забудовник посилається на те, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій України виключило памʼятку з Держреєстру.
У понеділок, 17 лютого, активісти знову заявили про будівельні роботи на об’єкті. Вони зупинили роботи.
Речник ОСУВ Хортиця Трегубов також підтвердив зниження використання важкої техніки противником. Натомість зростає використання мотоциклів,…
Путін також, імовірно, прагне зменшити ймовірність того, що українські удари вплинуть на святкування дня перемоги.
6 березня пропагандистське агентство БелТА писало, що Росія пропонує побудувати в Білорусі завод з виробництва безпілотних авіаційних…
Поліцейські розслідують обставни загибелі неповнолітніх у Львові.
Вимога російського глави завдає удару зусиллям президента США Дональда Трампа щодо досягнення припинення вогню та…
За словами Лаврова, перемир'я на 30 днів "у цій ситуації розглядається як попередня умова", яка…