Станції будуть розміщені у Дніпровському та Дарницькому районах столиці.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив депутат Київради Костянтин Яловий.
Невдовзі перші пости, які аналізують якість повітря, будуть закуплені та встановлені у столиці.
До кінця цього року прилади будуть розміщені за адресами:
У пунктах за різними адресами обладнання буде дещо відрізнятись, однак основна «начинка» приблизно однакова. Це аналізатори для визначення концентрації речовин в атмосферному повітрі (CO, діоксиду сірки, оксидів азоту, зважених часток, формальдегіду, тощо), пробовідбірні пристрої, газові магістралі, системи збору даних, метеорологічні комплекси, а також програмне забезпечення.
Серверна частина системи моніторингу буде розміщена у центрі обробки даних Київради. А інформація з приладів буде доступна онлайн – планується її оприлюднення на сайтах Київради та КМДА (Управління екології та природних ресурсів).
Загалом у Києві буде створено 22 пункти моніторингу якості повітря.
Депутат зазначив, що моніторинг повітря важливий для столиці, тому що Київ – великий мегаполіс, який постійно забруднюється підприємствами, викидами автотранспорту тощо. Знаючи, які речовини і де викидаються у повітря, муніципалітет зможе здійснювати заходи для очищення атмосфери. Наприклад, обмежувати рух транспорту, проводити полив вулиць чи зобов’язувати підприємства встановлювати додаткові засоби очистки.
Нагадаємо, КМДА замовила словацьку систему моніторингу якості повітря за 40 мільйонів ривень.
Фото: Facebook
У київському культурному просторі Squat 17b 5 липня відкриється виставка Tamırlar кримськотатарської мисткині Ренати Асанової, що є її…
27 червня у Мистецькому арсеналі Києва відкрили виставку "Херсон. Степ тримає" — розповідь про довоєнну…
Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович звинуватив президента Зорана Мілановича у відстоюванні позиції Росії більше, ніж Хорватії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готуються нові санкції проти осіб, які мають зв’язки з…
Рішення адміністрації Дональда Трампа призупинити деяку військову допомогу Україні стосувалося зброї, яка вже перебувала на…
Рішення США про призупинення деякої військової допомоги Україні стало несподіванкою для європейських чиновників.