Орнітологи повернули до Нової Зеландії рідкісних птахів такахе — безкрилих султанок (Porphyrio hochstetteri). Їх вважали вимерлими з 1898 року.
Про це пише The Guardian.
Щоб зберегти доісторичних птахів, природоохоронці зібрали та штучно інкубували яйця, щоб їх не їли хижаки. Пташенят годували за допомогою ляльок із характерними для птахів червоними дзьобами.
Після розведення у неволі, Департамент охорони природи поселив такахе в острівних заповідниках та національних парках. А минулого тижня 18 птахів випустили в долину озера Вакатіпу-Ваймаорі — гірську місцевість Південного острова Нової Зеландії.
Якщо вони пристосуються на новому місці, у жовтні дослідники випустять на волю ще сім птахів. Ще десяток молодих особин планують поселити в долині на початку 2024 року.
Як і багато новозеландських птахів, такахе еволюціонували окремо від місцевих ссавців. Вони не літають, мають зріст близько 50 см і живуть у горах. Археологи вважають, що вони жили у Новій Зеландії від епохи плейстоцену, що почалася 2,58 млн років тому і закінчилася 11 700 років тому.
Від 1898 року такахе вважали повністю вимерлими. Їхню популяцію знищили тварини, що прибули до Нової Зеландії разом з людьми: горностаї, кішки, тхори й щури.
Фото: Minden Pictures/Alamy
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.
Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…
Зранку 22 квітня росіяни з невідомої зброї завдали удару по приватному сектору Мирнограда на Донеччині.