Рішення США розмістити на території Німеччини ракети великої і середньої дальності має слугувати виключно цілям стримування агресивної поведінки РФ
Про це заявив речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт, повідомляє Укрінформ.
При цьому, речник Гебештрайт зазначає, що до погроз Росії вони вже звикли. За його словами, Берлін взяв до уваги чергові погрози Москви — зокрема, речника глави Кремля Дмитра Пєскова, але не почув нічого нового.
“Нічого нового Пєсков не сказав, адже позиція відома: російське військово-політичне керівництво давно вже націлилося на європейські столиці”, – зазначив Гебештрайт.
Водночас він підкреслив, що “подібні заяви в принципі завжди треба сприймати серйозно”. При цьому обговорювати можливі ініціативи із роззброєння з російською стороною наразі не є можливим, адже “Росія поводиться набагато агресивніше зі своїми сусідами, ніж раніше” – в тому числі продовжує війну з масованим застосуванням ракет.
Речник уточнив, що рішення адміністрації США розмістити у 2026 році конвенційну зброю великої дальності в Німеччині пов’язане саме з тим, що змінилася безпекова ситуація. Він нагадав, що РФ кілька років тому вийшла з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, нині ж не лише розробляє нове озброєння, але й розміщує його у близькості до кордонів.
“Йдеться про стримування. Зброя має бути далекобійною та дуже точною, вона має запобігти намірам атакувати Німеччину”, – резюмував Гебештрайт.
Днями стало відомо, що США розмістять у Німеччині далекобійні ракети Tomahawk на території Німеччини. На такий крок Штати йдуть уперше після закінчення холодної війни. Ракети Tomahawk називають “сокирою демократії”, адже вони є однією з найбільших екземплярів далекобійної зброї.
У РФ уже відреагували на плани німців та американців. Так, заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що Кремль “без нервів і емоцій” буде “виробляти військову відповідь на загрозу США і Німеччини”. На його думку, ці дії спрямовані на завдання шкоди безпеці Росії.
Саме завдяки тому, що далекобійна зброя, яка є у розпорядженні західних партнерів, працює на стримування агресії, Україна вже понад рік намагається отримати дозвіл для ударів нею вглибину РФ. Однак, попри обіцянку, Велика Британія відмовила Україні у використанні для таких цілей ракет Storm Shadow. Пентагон також зазначив, що удари вглибину Росії можуть спровокувати розширення війни на Захід.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.