А до системи централізованого водовідведення – 18.
Про це заступник голови КМДА Петро Пантелеєв повідомив під час Інвестиційного форуму міста Києва 2020.
За його словами, створення Київської агломерації здатне пришвидшити вирішення інфраструктурних проблем столиці та міст Київської області. Одним із найбільш нагальних питань є забезпечення інфраструктури для водопостачання та водовідведення. Він зазначив, що Київ має необхідні ресурси та готовність забезпечити цю інфраструктуру в рамках агломерації.
Зазначена тема обговорювалась в рамках панелі «Екологічна безпека Київської агломерації: глобальні виклики та локальні можливості».
Петро Пантелеєв нагадав, що шлях створення агломерації пройшли майже усі європейські мегаполіси: Лондон, Париж, Мадрид, Барселона та інші.
Процес має будуватися на основі добровільної співпраці та інтересів мешканців міст, враховуючи завдання екологічної безпеки та належного господарського підходу. Тому логічною є ініціатива від міст та містечок області, щоб уникнути техногенних ризиків. У першу чергу, я говорю про водозабезпечення та каналізування. У Київські області понад 50 міст та селищ міського типу, понад тисячу сіл. На сьогодні до системи централізованого водопостачання Києва приєднано 10 населених пунктів області, до системи централізованого водовідведення – 18. Низка населених пунктів залишаються поза межами сучасного підходу до постачання води та її водовідведення», – зазначив чиновник.
Посадовець нагадав критичний випадок у 2015 році, коли водогін у Бортничах став збудником кишкової інфекції.
Майже сотня людей опинились на лікарняних ліжках. Причина – забруднення артезіанських свердловин, адже система водопостачання Бортничів є локальною і не пов’язана із системою централізованого водопостачання столиці. Тоді ми оперативно провели профілактичну промивку та додаткове хлорування артезіанських свердловин і водопровідних мереж, – такі випадки не поодинокі. Міська влада та «Київводоканал» готові спільно забезпечити область якісними послугами з водовідведення. Для цього у столиці є необхідні ресурси й готовність створювати додаткову інфраструктуру», – переконаний представник КМДА.
В свою чергу, генеральний директор «Київводоканалу» Дмитро Новицький зазначив, що підприємство удосконалює об’єкти інфраструктури, які зможуть прийняти на обслуговування Київську агломерацію.
Стратегія подальшого розвитку громад, прилеглих до Києва територій, не може бути реалізованою без урахування сталих інтеграційних процесів між столицею і містами-супутниками, де-факто пов’язаних спільною інфраструктурою, міграцією населення, проблемами екології, тобто тому об’єктивному процесу, який склався незалежно від волі керівників існуючих територіальних одиниць», – сказав Дмитро Новицький.
За його словами, «Київводоканал» має запас потужностей для повноцінної роботи з населеними пунктами Київської агломерації. Дніпровська та Деснянська водопровідні станції, а також Бортницька станція аерації можуть забезпечити водопостачання та водовідведення не тільки Києва, але й прилеглих міст. Це дозволить вирішити екологічні проблеми, що виникають через відсутність централізованого каналізування у передмісті та безконтрольний скид стоків підприємствами у містах-сателітах, а також забезпечить мешканців цих населених пунктів гарантовано якісною питною водою.
Зараз «Київводоканал» реалізує кілька ініціатив, які дозволять зробити вагомий вклад у збереження природних ресурсів та захист довкілля.
Наймасштабніший проєкт – реконструкція очисних споруд Бортницької станції аерації, що дасть змогу знизити концентрацію шкідливих та небезпечних сполук у очищених водах відповідно до вимог європейських директив і вирішить питання неприємного запаху.
На Деснянській водопровідній станції впроваджуються сучасні технології очистки промивних вод, що мінімізують скиди забруднюючих речовин у Дніпро.
Підприємство також поступово відмовляється від використання хлору і переходить на більш сучасні та безпечні технології, на сьогодні вже 40% киян споживають воду, при знезараженні якої не використовувався хлор.
Усі ці об’єкти реалізовуються в рамках довгострокової стратегії роботи «Київводоканалу», де однією з найважливіших є екологічна складова.
Нагадаємо, раніше на Інвестиційному форумі, який сьогодні проходить в столиці, мер Києва Віталій Кличко повідомив, що столиця забезпечує понад 20% ВВП всієї держави, а частка прямих іноземних інвестицій – понад 50 % від загальнодержавного обсягу.
Зазначимо, що подивитись онлайн-трансляцію форуму можна ТУТ.
Фото: kyivcity.gov.ua
Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…
У квітні на військовій базі США в Місаві були розміщені два стратегічних бомбардувальники B-1B, що…
Самі ж урочистості з нагоди відкриття 72-го сезону, включаючи нагородження юних залізничників, інтерактивні конкурси та…
Як з'ясували журналісти, з лютого 2022 щонайменше по липень 2024 року Izovaс та повʼязані з…
Доходи загального фонду державного бюджету України, зросли на $1 млрд порівняно з аналогічним періодом 2024…
Збій вплинув на обмін інформацією з банківською установою, що унеможливило вчасне проведення стандартних процедур перевірки…