Categories: Без рубрики

Доступно усім: КМДА роз’яснило, як користуватися бомбосховищами у приміщеннях кав’ярень та готелів

Власники та орендарі приміщень, де розташовані об’єкти цивільного захисту населення – сховища та укриття, зобов’язані забезпечувати вільний доступ до них під час повітряної тривоги.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Ті, хто не усвідомлює цю необхідність у воєнний час, можуть звільнити ці приміщення і віддати їх іншим власникам. Місто спільно з рятувальниками та правоохоронними органами реагуватиме на випадки недопуску людей в укриття. Про це сьогодні під час перевірки одного з укриттів у Святошинському районі на бульварі Академіка Вернадського заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він заявив, що за цією адресою були неодноразові звернення людей, що власник підвального приміщення створює перешкоди для перебування людей в укритті під час повітряної тривоги.

«Якщо в будівлі є укриття чи сховище, воно залишається укриттям або сховищем незалежно від форми власності чи управління, незалежно від зміни орендаря чи власника. І під час воєнного стану ці приміщення повинні використовуватися за призначенням. Подібні ситуації будемо вирішувати, інспектуючи приміщення з представниками поліції та сил цивільного захисту», – зазначив заступник голови КМДА.

Петро Пантелеєв зауважив, що є споруди подвійного призначення, які можуть перебувати у приватній власності чи оренді і використовуватися суб’єктами господарювання тощо. І такі інспекції не мають на меті перешкодити роботі малого чи середнього бізнесу, особливо у такий скрутний період.

«Наша мета пояснити власникам, що від них вимагається. Насправді, зовсім небагато: знайти компроміс з людьми і надавати людям доступ до безпечних місць, як це встановлено законом. Ми переживаємо страшні часи війни і повинні підтримувати й допомагати один одному. В іншому випадку – місто втручатиметься і вирішуватиме проблему жорстко», – підкреслив заступник голови КМДА, наголосивши також, що зазначені приміщення повинні мати освітлення, нормальний санітарний стан для перебування людей, зокрема маленьких дітей.

Нагадаємо, районними в місті Києві державними адміністраціями використовується понад 4 тисячі укриттів для населення, серед яких споруди подвійного призначення, підземні автопаркінги, підземні переходи, приміщення метропорлітену, цокольні та підвальні приміщення, а також укриття на підприємствах.

Фото: Відкриті джерела

Recent Posts

У КНДР на церемонії за участю Кім Чен Ина представили новий есмінець

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин взяв участь у церемонії спуску на воду нового багатоцільового…

8 хв. ago

Розробника засобів РЕБ для армії РФ підірвали поблизу кордону з Україною

У Росії внаслідок вибуху авто помер Євгеній Ритніков — директор конструкторського бюро «Брянський електромеханічний завод»…

10 хв. ago

На похорон Папи Франциска прибули 140 тисяч людей

У Римі близько 140 тисяч людей зібралися на площі Святого Петра та сусідніх вулицях, щоб…

34 хв. ago

Зеленський зустрівся з Трампом у Римі. У Білому домі назвали зустріч «дуже продуктивною»

Президент України Володимир Зеленський проводить у Римі зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

37 хв. ago

До експлуатації у ЗСУ допустили вітчизняний безпілотник «Громило Оптик» на оптоволокні

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України безпілотний авіаційний…

1 годину ago

У Святошинському районі третій день розбирають будівельні конструкції на місці ракетного удару

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій продовжують розбирати будівельні конструкції і сміття на місці…

1 годину ago