Дональд Трамп впевнений, що йому вдасться налагодити зв'язок з Володимиром Путіним, якщо його оберуть президентом США у листопаді 2024 року. Однак Фінляндія проти проведення переговорів на їхній території.
GRAND RAPIDS, MICHIGAN - JULY 20: Republican Presidential nominee former President Donald J. Trump holds his first public campaign rally with his running mate, Vice Presidential nominee U.S. Senator J.D. Vance (R-OH) (not pictured), at the Van Andel Arena on July 20, 2024 in Grand Rapids, Michigan. This is also Trump's first public rally since he was shot in the ear during an assassination attempt in Pennsylvania on July 13. Photo by Bill Pugliano/Getty Images)
Про це повідомляють The Times.
Попри критику, колишній президент США Дональд Трамп впевнений, що йому вдасться відновити свої відносини з російським диктатором Володимиром Путіним, якщо його переоберуть у листопаді. Він заявив прихильникам, що впродовж дня після вступу до Білого дому він укладе угоду про закінчення війни в Україні.
Трампу, швидше за все, доведеться відшукати альтернативне місце для перемовин. Відомо, що Гельсінкі (Фінляндія) було улюбленим містом для зустрічей між президентами США та їхніми радянськими колегами під час холодної війни. Однак у місті заявили кандидату у президенти США, що не братимуть жодної участі у мирних переговорах, які можуть призвести до розпаду України.
“Я б повністю виключила проведення таких дискусій у Гельсінкі, якби з боку Росії не було значних кроків, які б свідчили про те, що вона хоче повернутися до поваги до міжнародного права. Наразі ми не ведемо жодного політичного діалогу з Росією, і ми не плануємо розпочинати його доти, доки Росія продовжуватиме вторгнення до суверенної країни по сусідству з нею”, – наголосила міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.
У The Times підкреслили, що відмова Гельсінкі приймати переговори між США та Росією показує зміни у політиці Фінляндії після вторгнення в Україну, коли країна відмовилася від свого післявоєнного нейтралітету та приєдналася до НАТО.
Джеральд Форд та Леонід Брежнєв підписали Гельсінські угоди в 1975 році, Михайло Горбачов та Джордж Буш-старший повернулися до балтійського порту через 15 років, а Білл Клінтон та Борис Єльцин обрали Гельсінкі для саміту у 1997 році.
“Але зустріч Трампа з Путіним у 2018 році, схоже, востаннє виступить посередником між ядерними наддержавами світу. З цієї нагоди мешканці Гельсінкі отримали підказку, що насправді думав їхній президент Саулі Нійністе, колишній президент Фінляндії, про своїх вимогливих гостей, коли його сфотографували, як він, помахавши їм рукою на прощання, сьорбає заслужений келих пива в сусідньому барі”, – додали у матеріалі.
Своєю чергою Валтонен звинуватила Росію в експлуатації їхньої системи надання притулку.
“Фінляндія цінує міжнародні закони, договори і право шукати притулку. Але те, що сталося на нашому східному кордоні, а також, на жаль, у країнах Балтії та Польщі з боку Білорусі, не має нічого спільного з нормальним процесом пошуку притулку. Ситуацію не можна порівнювати з Італією чи Великою Британією. Тому що це випадок, коли країна, яка вороже налаштована до нас, мала можливість вибирати від нашого імені, кого висилати. А ми не можемо цього допустити”, – пояснила вона.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.