Categories: Без рубрики

Довженко-Центр не ліквідують, однак значно скоротять його функції – заява Держкіно

У Державному агентстві України з питань кіно заявляють, що не збираються ліквідувати Довженко-Центр, а лише хочуть реорганізувати його.

Про це йдеться у заяві опублікованій на сайті Держкіно.

Зокрема, зі структури Центру відокремлять державне підприємство “Українська анімаційна студія”, яке приєднали до Довженко-Центру у 2019-му році.

Також у Центру заберуть повноваження щодо архівування і зберігання українських фільмів і передадуть їх державній установі “Науковий центр кінематографії України”.

Всі інші функції та завдання, передбачені статутом, залишаться за Центром. Йдеться про розвиток музейної справи, кінокультури і організацію тематичних заходів.

У Держкіно також розповіли, на чому ґрунтується їхнє рішення про реорганізацію.

Як запевняють у відомстві, передусім, рішення ухвалили для того, щоб сприяти розвитку національної анімації.

“ДП “Національний центр Олександра Довженка” не займається виробництвом анімаційних фільмів, а дохід отримує від державних дотацій та оренди нежитлових приміщень. Більше того, в структурі ДП “Національний центр Олександра Довженка” не утворено підрозділ, який би опікувався питаннями анімації”, – йдеться в заяві Держкіно.

У відомстві стверджують, що майно ДП “Українська кіностудія анімаційних фільмів”, яке передано до Довженко-центру, не використовується за цільовим призначенням та перебуває з 2019 року у зачиненому приміщенні.

Окрім того, за даними Держкіно, Довженко-Центр має борг за утримання нежитлових приміщень у розмірі 300 тис. грн.

“Тобто, дії ДП “Національний центр Олександра Довженка” призводять до нераціонального витрачання державних коштів”, – кажуть у Держкіно.

Також у відомстві зазначають, Довженко-Центр є лише зберігачем фільмофонду, а не самим фільмофондом та архівною установою, створеною для цього.

У липні 2011 р. було утворено державну установу “Науковий центр кінематографії України”, одним із завдань якої є розробка проєктів, що сприяють збереженню національної кіноспадщини, та створення на базі сучасних інформаційних технологій банку даних кінематографічної інформації.

“Тобто, це буде державна установа, що здійснює архівну та науково-дослідницьку діяльність з метою розвитку фільмофонду, відновлення, реставрування і збереження творів національної та світової кінематографічної спадщини, розповсюдження відповідної інформації”, – говорять у Держкіно.

Окрім того, у структурі обіцяють не звільняти працівників Довженко-Центру, їм запропонують місце роботи на аналогічних посадах у новій організації.

“При реорганізації Центру Олександра Довженка буде утворено три самостійних (окремих) юридичних особи і всі працівники зможуть за своїм фахом отримати робоче місце в одній із цих організацій”, – зазначають у відомстві.

Нагадаємо, у “Довженко-центр” назвали наказ Держкіно ліквідацією, а підприємство, якому передадуть кіноархіви, нефаховим.

У міністерстві культури іінформаційної політики України заявили, що виступають проти ліквідації кіноспадщини, однак зауважили, що в рішенні Держкіно йдеться лише про реорганізацію Довженко-Центру.

Фото: Відкриті джерела

 

Recent Posts

Кличко вважає, що Україні ймовірно доведеться тимчасово поступитися територіями заради досягнення миру

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що Україні, ймовірно, доведеться залишити окуповані території під контролем…

4 хв. ago

25 квітня не є Днем доньки. Міжнародний день доньки відзначають у четверту неділю вересня

25 квітня не є Днем доньки в Україні, хоча ця дата і відзначається в деяких…

6 хв. ago

У Румунії місцевий суд скасував рішення Конституційного про ануляцію результатів виборів президента — у країні юридичний хаос

У Румунії за десять днів до президентських виборів Апеляційний суд Плоєшті ухвалив рішення, яке місцеві…

9 хв. ago

На Почайній у Києві демонтували 13 МАФів, у яких завершився термін дії дозвільних документів

В Оболонському районі триває плановий демонтаж тимчасових споруд, у яких завершився термін дії дозвільних документів.…

10 хв. ago

У Києві облаштують сьомий безбар’єрний маршрут – від ЦНАПу Святошинського району до станції метро «Святошин»

У Святошинському районі облаштують безбар’єрний маршрут від ЦНАПу на вул. Гната Юри, 14-А до станції…

13 хв. ago

Вільнюс скористався досвідом України і підготував власний план евакуації на випадок війни

Вільнюс підготував власний план евакуації на випадок війни чи інших надзвичайних ситуацій – він став…

15 хв. ago