Categories: Без рубрики

ДП «Антонов» майже за мільярд замовило «Мотор Січі» збільшення ресурсу двигунів для «Мрії» та «Русланів»

За цю суму можна отримати додатково 15 років ресурсу.

Акціонерне товариство «Мотор Січ» підписало з держпідприємством «Антонов» великий контракт на збільшення ресурсу авіаційних турбореактивних двигунів сімейства Д-18Т, щоб збільшити ресурс Ан-124-100 «Руслан» та Ан-225 «Мрія». Про це повідомляє Defence-ua з посиланням на дані сайту держзакупівель ProZorro.

Вартість послуг приватної компанії оцінюється у 920 млн гривень.

За цю суму «Мотор Січ» проведе роботи зі збільшення ресурсу авіаційних двигунів «Д-18Т, Д-18Т серії 1, Д-18Т серії 3». Ці двигуни експлуатуються в літаках Ан-124-100 «Руслан» та Ан-225 «Мрія», призначених для експлуатації в цивільній авіації.

В договорі вказується, що станом на 2021 рік вартість однієї години збільшення експлуатаційного ресурсу двигуна Д-18Т становить $264. Тобто за 920 млн гривень (за поточним курсом приблизно $34,167 млн) можна отримати умовні 129 420 годин (приблизно 15 років).

Видання зазначає, що «Антонов» має сім транспортних літаків Ан-124 та один Ан-225, які сумарно укомплектовані 34 одиницями двигунів Д-18Т. При цьому держпідприємство регулярно замовляє роботи з капітального ремонту та модернізації двигунів для зазначених літаків.

Крім того, «Антонов» починає роботи над створенням нових літаків на базі АН-28 і Ан-38. Про це виданню Апостроф повідомив гендиректор компанії Сергій Бичков.

За його словами, новий літак мають представити через два-три роки. Інтерес до проекту виявила американська компанія Legacy (займається приватними авіаперевезеннями), а двигуни на ці літаки пропонує постачати «Мотор Січ».

«Зараз ми приступаємо до відновлення робіт з легкої авіації на базі літаків АН-28, АН-38.Одним з потенційних партнерів, зацікавлених в реалізації цієї програми, є американська компанія Legacy. Ведуться продуктивні переговори з компанією «Мотор Січ». Вони також пропонують двигун на літак. Це дає можливість розширити потенційний ринок для нової машини. І я впевнений, що в найближчі 2-3 роки ви побачите, що такий літак буде створений» — сказав Бичков.

Зазначимо: Ан-28 — легкий двомоторний турбогвинтовий пасажирський літак, розрахований на 17 пасажирів і дальність 1250-2000 км., експлуатується з 1984 року. Ан-38 — його модифікована версія, експлуатується з 1994-го і має компоненти російського виробництва.

Нещодавно командир Ан-225 показав епічне відео зльоту літака, зроблене з безпілотника.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Член німецької коаліції підтримав послаблення санкцій США щодо «Північного потоку» на мирних переговорах з Росією

Шеєр, чия партія має увійти до складу коаліційного уряду на чолі з консерватором Фрідріхом Мерцом,…

2 хв. ago

Через стан тіла встановити причини смерті журналістки Вікторії Рощиної не вдалося

Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…

14 хв. ago

Трамп-молодший їде до Будапешта на зустріч із Сійярто

Мета візиту сина Трампа до Угорщини офіційно не розголошується. Угорське МЗС утрималося від коментарів.

31 хв. ago

США вимагатимуть від рф визнати право України мати власну армію — Bloomberg

Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…

41 хв. ago

США нарощують військову присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні

У квітні на військовій базі США в Місаві були розміщені два стратегічних бомбардувальники B-1B, що…

49 хв. ago

Укрзалізниця перенесла відкриття дитячої залізниці через День жалоби

Самі ж урочистості з нагоди відкриття 72-го сезону, включаючи нагородження юних залізничників, інтерактивні конкурси та…

56 хв. ago