Categories: Без рубрики

Дядечко і Ко. Стало відомо, хто забудовує землі київського заводу «Арсенал»

Свою «частку» на території держпідприємства мають усі найбільші столичні забудовники.

Головними забудовниками земель заводу «Арсенал» у Києві є компанії бізнесмена Сергія Дядечка. Як повідомила «Економічна правда», він є власником однієї з найбільших ділянок, що були відчужені у заводу.

За даними видання, у 2007 році фірми Дядечка створили спільне підприємство з керівником «Арсеналу» Ігорем Волощуком. Завод вніс у статутний капітал нерухомість загальною площею у понад 32 тисячі квадратних метрів, а фірми Дядечка — 190 мільйонів гривень. У 2013-му підприємство «Арсенал» вийшло з проекту, і кілька його корпусів через суди перейшли у приватну власність.

Башта Київської фортеці, перебудована в цех заводу «Арсенал»

У результаті, КМДА передала землі заводу трьом компаніям – «ІСВ інвест», «Мірра-девелопмент» і «Бізнес проперті груп» — всі вони раніше були афілійовані з Сергієм Дядечком. Відомо, що родина цього бізнесмена проживає у Монако, де він володіє однойменним баскетбольним клубом; українські дипломати називають його «представником українських олігархів на Лазуровому узбережжі», він «входить до оточення принца Монако».

Раніше Дядечко був акціонером “Родовід банку”, коли, за даними видання “Наші гроші”, фінустанову контролювали структури Юрія Іванющенка, а також екс-власником банку “Союз”, що двічі виводився Нацбанком з ринку. Свого часу Дядечко володів і баскетбольним клубом “Донецьк”. У нього також є щебеневий кар’єр у Кіровоградській області, фармацевтична компанія “НІКО” та інвестиційні проекти.

За даними ЕП, деяку нерухомість «Арсеналу» Сергій Дядечко вже продав — головним чином, компаніям з орбіти відомого бізнесмена Василя Хмельницького, депутата п’яти скликань. В його прес-службі підтвердили, що він інвестував у проекти на території заводу “Арсенал”. На присутність інвестицій Хмельницького вказує те, що освітній центр “Освіторія”, розташований в одному з орендованих корпусів “Арсеналу”, належить Зої Литвин – дружині Хмельницького.

В одному з корпусів бізнес-партнер Хмельницького Олексій Баранов відкрив заклад Kyiv Food Market (в якому президент Зеленський минулого року проводив прес-марафон).

В одному з колишніх приміщень заводу відкрили заклад харчування. Раніше тут була прохідна

Решта територій, що були відчужені в «Арсеналу» належать кільком іншим великим забудовникам.

  • стадіоном на території заводу володіє компанія «Мелетія» В’ячеслава Фігурного — за проектом, цей об’єкт мають реконструювати;
  • бізнес-центр М8 та офіс компанії «Інтергал-буд» належать юрособам, пов’язаним з екс-нардепом «Партії регіонів» Володимиром Зубиком;
  • житловий комплекс «Філадельфія» зводять компанії забудовників Андрія Вавриша та Дмитра Ісаєнка; при цьому спочатку землі були виділені на потреби Генеральної прокуратури;
  • один з цехів був придбаний власником «Укрбуду» Максимом Микитасем та ресторатором Дмитром Федотенковим, які планували будівництво бізнес-центру «Арсенал плаза». Зараз цех належить структурам, які пов’язують з Вадимом Столаром. Підрядником будівництва є фірма “Девіжн констракшн” російського бізнесмена Дмитра Буряка. Буряк відомий на ринку як девелопер будівельних проектів DeVision у Литві та Україні, а також як виробник біологічно активних добавок.

В коментарі ЕП Сергій Дядечко запевнив, що приміщення, де зараз розташований бізнес-центр “Інтергал-Буду”, було придбано “за копійки” у Фонду Держмайна прем’єром Миколою Азаровим у 2007-2009 роках і оформлено на родича Дядечка Ігоря Сотуленка. За словами Дядечка, його “ІСВ-Інвест” не продавала цю нерухомість “Інтергалу”.

Крім того, на території заводу знаходяться деякі державні установи — Касаційний адміністративний суд, Вищий адміністративний суд, Шостий апеляційний адміністративний суд, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Державне космічне агентство.

В Офісі генпрокурора кажуть, що через незаконні оборудки під час виведення земель «Арсеналу» з держвласності країні завдано збитків на 1 мільярд гривень.

Водночас, представники ДП «Завод «Арсенал» повідомляють, що у них на балансі нині є майже 75 тисяч квадратних метрів нерухомості. Загальна площа приміщень, що здаються в оренду, перевищує 18 тисяч квадратів.

Фото: вікіпедія, Новое Время

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

7 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

8 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

8 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

8 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

8 години ago