Categories: Без рубрики

Директор музею історії України поїхав у закордонне відрядження і не повернувся. Андрощук дав пояснення

Про це повідомили у музеї у відповіді на депутатське звернення членкині Комітету безпеки, оборони та розвідки України Соломії Бобровської. Сам Федір Андрощук дав пояснення, на яких підставах перебуває за кордоном та про виконання обов'язків директора музею.

Директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук поїхав у закордонне відрядження і не повернувся.

Про це повідомила народна депутатка, членкиня Комітету безпеки, оборони та розвідки України Соломія Бобровська у Facebook.

Термін його відрядження завершився ще 20 вересня. Виявлося, у чоловіка є ще громадянство не однієї країни, за словами депутатки.

“Судячи з усього, Андрощук скористався за призначенням своїми іншими громадянствами (те, чому вони в нього взагалі є — це інше питання), відбув у відрядження в Італію та Швецію, і, згідно з відповіддю на моє депутатське звернення, загубився на відкритті виставки у Литві. Сподіваюсь, що з усією наявною інформацією управлінські рішення стосовно поки що чинного директора будуть вжиті негайно. З цим і звертаюсь до міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького”, — написала депутатка від “Голосу” в фейсбуці.

Національний музей історії України — один з найзнаковіших наших музеїв на 800 тис. експонатів, історія усього становлення України як держави, “від Трипілля-скіфів до незалежності”.

“І те, що Андрощук досі очолює Музей історії — сором, мʼяко кажучи”, — додала Бобровська.

ДОПОВНЕНО о 19:01

У коментарі УП.Культура Федір Андрощук дав пояснення, на яких підставах перебуває за кордоном та про виконання обов’язків директора музею. А також зауважив, що три місяці тому подав заяву про звільнення тоді ще в.о міністра культури Ростиславу Карандєєву.

Я є громадянином Швеції, де проживаю постійно вже майже двадцять п’ять років і де сплачую податки. Це мені дає необмежене право тут перебувати і користуватися всіма правами громадянина ЄС“, — сказав Андрощук.

За його словами, перебування в Україні було тимчасовим і підлягало під дію контракту з Міністерством культури, “який кожна зі сторін має право розірвати, якщо вважатиме, що інша сторона не виконує свої зобов’язання“.

Андрощук додав, що подав заяву на звільнення три місяці тому, разом зі звітом про те “що музей зробив під час моєї каденції і не зробила українська держава“. Причиною звільнитися стала відсутність можливості продовжити терміни відрядження. Пролонгувати його було потрібно для того, щоб виконувати науковий проєкт “Швеція і Україна в історії музейних колекцій та виставкових наративах”. Його підтримкою займається саме Швеція. Саме в рамках цього проєкту Андрощук видав книгу “Музей і національний проєкт”.

Національний музей історії України — це моя гуманітарна допомога Україні. Те, що він працює під час війни, ще й заробляє кошти державі і став відомим у світі, — це завдяки не українському, а шведському громадянству і моєму імені. Саме Швеція прийшла на допомогу музею в перші дні війни, зібрала кошти, завдяки яким музей зробив чудову виставку “Дохристиянські вірування України”, а також підтримує низку інших виставкових проєктів“, — додав науковець.

Міністерство не відреагувало на пропозицію “прийняти пасивну участь” у проєкті та продовжити відрядження. За словами Андрощука, вівдповіді від установи не поступило: “Тому написав заяву про звільнення, де вказав і причини, з яких звільняюся. До цього часу Міністерство не сформулювало рішення, але моє рішення однозначне“.

Мені здається, на якісь мінімальні слова вдячності я заслуговую. Проте після того, що про мене написали окремі депутати, а також блогери дуже дивних поглядів і співчуваючі їм, мені важко буде знайти бажання колись ще зв’язуватися з українськими державними установами. Загалом дещо дивно, чому така інформація спливає саме зараз, і дуже прикро, що вона може незаслужено нашкодити музею.

Окрім музею, у мене є інші проєкти та зобов’язання. Є багато інших способів допомогти українській культурі. Після майже п’яти років роботи в Україні я точно знаю, кому довіряти не можна, і з ким треба спілкуватися лише у присутності адвокатів“, — також наголосив Андрощук.

ДОПОВНЕНО о 21:44

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України повідомляє, що поінформоване про ситуацію, пов’язану з відсутністю генерального директора Національного музею історії України Федора Андрощука та неповерненням його після закордонного відрядження. У міністерстві повідомили, що вивчатимуть обставини.

Recent Posts

Генсек НАТО цього тижня відвідає Вашингтон

США у своїй пропозиції щодо мирної угоди не бачать Україну в НАТО.

18 хв. ago

Принцу Луї 23 квітня виповнилося сім років

Кейт Міддлтон та принц Вільям показали нове фото молодшого сина.

28 хв. ago

Стармер відповів на «ультиматум» Ді Венса про вихід США з переговорів — The Telegraph

Прем'єр Британії заявив, що українці повинні самостійно визначати свою долю. При цьому топпосадовець наголосив, що…

39 хв. ago

Рубіо заявив, що почав краще «розуміти» Росію

Державний секретар США заявив, що "НАТО — це добре, поки НАТО є справжнім оборонним альянсом,…

53 хв. ago

Домовились про подальші регулярні консультації для досягнення справедливого миру для України — Єрмак про зустріч в Лондоні з «коаліцією охочих»

23 квітня на зустріч у Лондоні, формальним організатором якої є британська сторона, прибула українська делегація у складі глави Офісу президента…

1 годину ago

Мінрозвитку презентувало закупівельну організацію Агентства відновлення

Централізована закупівельна організація – це фактично маркетплейс державних закупівель з відбудови.

1 годину ago