Categories: Без рубрики

Екоактивісти підготували проект екопарку на Совських ставках, яким загрожує забудова

Концепція парку передбачає мінімальне втручання в екосистему місцевості.

Днями ініціативна група захисників Совських ставків від забудови презентувала концепцію екопарку. Про це повідомляє «Хмарочос».

Представлена концепція парку дикої природи передбачає мінімальне втручання в екосистему, громадський простір по периметру та відсутність забудови.

«Нашою метою є захист існуючого природного середовища нижнього каскаду Совських ставків з тактовним включенням в нього елементів благоустрою: прогулянкових доріжок на різних рівнях, освітлення, підходів до води тощо. Єдиною спорудою – і лише на периметрі парку – можуть бути громадські вбиральні та кімнати для персоналу парку та для зберігання інвентарю», – пояснює архітектор Дмитро Мухорін, один із розробників концепції.

Архітектори, які працювали над концепцією, – Дмитро Мухорін, Альона Камкова та Микита Литвиненко. Вони пропонують збудувати велосипедну та бігову велодоріжку навколо території ставків, а всередині облаштувати променади з рампами, якими можна переходити на візку або з коляскою.

Для обладнання пішохідних доріжок архітектори запропонували дерев’яні настили. Аналогічну концепцію пропонують для зон для заняття спортом та майданчиків для дітей – це переважно дошки, колоди, мотузки.

Частина парку буде відведена для занять спортом, інша стане адміністративною зоною. До проспекту Лобановського примикатиме безкоштовний паркінг, поряд із ним – майданчик для собак та ігрові майданчики.

Також пропонують виділити зону для риболовлі.

Видання повідомляє, що наразі на Совських ставках ще нічого не збудовано, хоча у зведенні ЖК тут зацікавлений народний депутат від «Євросолідарності» Ігор Баленко через пов’язану з ним компанію «Господарник».

Також тиждень тому екологічна комісія Київради підтримала ініціативу зі збереження Совських ставків та створення ландшафтного парку.

Як ми вже повідомляли, рішення про оренду ділянки на Совських ставках Київрада видала ще у 2007 році. Екологи наголошують, що серед ризиків будівництва, зокрема — непомірний трафік на проспекті Лобановського та біля метро Деміївська, зростання шкідливих викидів у повітря та знищення заповідної зони.

Також зауважимо, що у 2019 році Господарський суд вже видавав рішення про розрив договору на оренду цієї землі з ТОВ «Господарник», але воно виконане не було.

Тим часом, будинок-монстр на Подолі можуть ввести в експлуатацію.

Фото: Хмарочос

Recent Posts

В Україні дослідили фінграмотність школярів: ніхто не виконав усіх завдань без помилок

Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності.

9 хв. ago

UniCredit не сподобалися умови Італії для купівлі Banco BPM, серед яких – піти з Росії

Італійський банк UniCredit заявив, що не може ухвалити остаточне рішення щодо поглинання Banco BPM через умови,…

17 хв. ago

Через скандал Трампа з головою ФРС вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію

У вівторок, 22 квітня 2025 року, вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію на…

20 хв. ago

Гетманцев розповів, як нараховуватимуть податки з криптовалюти

У четвер, 24 квітня, парламентський Комітет із питань фінансів, податкової та митної політики розгляне законопроєкт…

26 хв. ago

Мирослава Гонгадзе поділилася фото з весілля доньки Нани

Журналістка, юристка, вдова українського журналіста грузинського походження Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе (раніше керівниця мовлення "Голосу…

27 хв. ago

Росіяни атакували Запоріжжя: є постраждалі

Російські окупанти атакували Запоріжжя. Унаслідок удару в одному із районів міста виникла пожежа.

44 хв. ago