Categories: Без рубрики

Екомішечки – неефективні. Дешеві кукурудзяні кульки, якими супермаркети хочуть замінити пластикові, шкодять довкіллю

На виробництво кукурудзяних пакетів використовують вдвічі більше ресурсів.

Як ми писали раніше, у деяких супермаркетах столиці досі не підняли ціни на пакети та вони коштують лише 10 копійок. Проте вже з 15 числа мають з’явитися кукурудзяні пакети, а від пластикових мають взагалі відмовитися. Кукурудзяні пакети будуть коштувати 1,50 грн.

Водночас, у супермаркетах АТБ крохмальні пакети стали продавати ще рік тому, вони коштують 4 гривні. Вони мають сертифікат OK COMPOST HOME. Проте за словами експертів, «екопакети» — зовсім не такі екологічні, як запевняють учасники ринку.

Так, засновник GreenAge Артем Миргородський пояснив, що якщо такі крохмальні пакети опиняться на звалищі, то шкоди для довкілля буде не менше, і навіть більше.

«Для виробництва біорозкладного пакету з вмістом кукурудзяного крохмалю, які зараз активно використовують в торгівельних мережах, потрібно в два рази більше ресурсів. Отже, купуючи такий пакет, ми витрачаємо вдвічі більше коштів, також було застосовано більше води та пестицидів, згенеровано вуглецевого сліду», — зазначив Миргородський.

Проте на звалищі сміття, де неорганічні речовин перемішано з органікою, саме остання й запускає процеси розпаду, що утворюють метан, СО2 та фільтрат.

Тому, експерт наголосив, що кукурудзяні пакети корисні там, де існує висока культура сортування твердих побутових відходів і відповідна інфраструктура. Ключовим є відокремлення органічних відходів. У кукурудзяні пакети зручно складати органіку та компостувати. Миргородський радить, використовувати біорозкладні пакети для сортування та компостування органіки. На закупи ж краще брати багаторазові торбинки, а пластикові пакети сортувати, викидаючи в відповідний контейнер для пластику.

Крім того, пакети для компостування повинні мати маркування OK COMPOST HOME. Якщо ж на пакеті маркування OK COMPOST INDUSTRIAL, то для розкладання необхідні спеціальні умови промислового компостера, яких в Україні немає. Крім того, у складі не має бути домішок пластиків і оксобіодобавки d2w. Адже чимало «екопакетів» не вироблені з крохмалю на 100%. Як правило, його вміст складає 25-40%, решта — смоли і полімери.

Нагадаємо, що у червні 2021 року набув чинності Закон № 2051−1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Законом, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня  2021 року.

Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиноюменше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Фото: pixabay

Recent Posts

Син топпосадовиці американського ЦРУ загинув на війні проти України

Під час війни Росії проти України загинув син заступниці директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Сполучених…

11 хв. ago

Комітети парламентів семи країн виступили із заявою до Трампа «продемонструвати справжнє лідерство» у протистоянні Росії

Документ підписали семеро очільників комітету з питань закордонних справ, серед яких й голова українського комітету…

24 хв. ago

Балістична ракета, яка влучила у будинок в Києві, містила щонайменше 116 іноземних компонентів

Зеленський зазначив, що Україна 45 днів тому погодилась на пропозицію президента Трампа щодо тиші в…

35 хв. ago

Міноборони придбало за три місяці більше квартир для військових, ніж за весь минулий рік

У січні-березні 2025 року Міністерство оборони України закупило 36 квартир для військовослужбовців на суму близько…

46 хв. ago

Американський штат став найбагатшим у світі, обігнавши Японію

Внутрішній валовий продукт Каліфорнії у США досяг $4,1 трильйона, перевищивши $4,02 трильйона у Японії.

58 хв. ago

Видобуток нафти в Росії б’є рекорди за останні 5 років, йде підготовка до послаблення санкцій — Bloomberg

Рівень активності РФ у видобутку нафти, який також більш ніж на третину перевищує довоєнний рівень,…

1 годину ago