Попри те, що Україна націлена на цифровізацію всіх бюрократичних процесів, електронні повістки запроваджувати не планують.
Про це розповів народний депутат України Федір Веніславський в етері КИЇВ24.
Звичайно, ми маємо відмовитися від паперової волокіти й перевести всі процеси, пов’язані з можливістю мобілізації та передмобілізаційної підготовки до електронних реєстрів, але електронних повісток точно не буде.
Він також пояснив, чому для демобілізації військових обрали термін саме 36 місяців.
Зараз, хочемо ми чи не хочемо, буквально за декілька тижнів буде два роки повномасштабної війни. Для того, щоб демобілізувати тих, хто відслужив певні строки служби, ми маємо мобілізувати тих, хто їх замінять, маємо навчити, забезпечити всім необхідним і так далі.
За словами Веніславського, це справа не одного місяця.
Тому абсолютно тверезі оцінки говорять про те, що у випадку ухвалення, наприклад, закону протягом найближчих місяців… я не можу зараз прогнозувати, коли він буде точно ухвалений, поки він почне діяти, поки будуть створені оці всі передумови, про які ми з вами говоримо вже десь хвилин чи 15, об’єктивно вийдемо на ті самі три роки.
Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.
Якщо законопроєкт про мобілізацію ухвалять без вагомих змін, то всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів.
19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.
Своєю чергою, видання Reuters зазначає, що Уряд України намагається заохотити сотні тисяч українців мобілізуватися до ЗСУ посиленим контролем і збільшеними штрафами. Та експерти вважають, що законопроєкт потребує доопрацювання.
Так, вже сьогодні український парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.
Голосіївський районний суд Києва обрав запобіжний захід заступнику міського голови столиці Володимиру Прокопіву - цілодобовий…
Американський актор і режисер Шон Пенн вчергове відвідав Україну. Під час поїздки він побував зокрема у…
Речник глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що для прямих переговорів із РФ Україна…
США встановили нові мита на імпорт сонячних панелей з чотирьох країн Південно-Східної Азії — Камбоджі,…
У середу, 23 квітня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі відвідає Китай на запрошення Пекіну,…
Американські вчені стверджують, що знайшли новий колір, якого до цього не бачила жодна людина.