Енергосистема Європейського Союзу здебільшого була побудована ще в минулому столітті, а половині ліній понад 40 років. Зростаюче виробництво низьковуглецевої енергії та бурхливий попит з боку центрів обробки даних та електромобілів вимагають капітального ремонту мереж, які також потребують цифрового захисту, щоб протистояти кібератакам.
Старіюча європейська електромережа та брак потужностей для зберігання енергії потребуватимуть трильйонів доларів інвестицій, щоб упоратися зі зростанням виробництва зеленої енергії, попиту на електроенергію та уникнути блекаутів.
Про це пише Reuters.
Тиждень тому у Іспанії та Португалії сталося знеструмлення під час найсильнішого блекауту, йдеться в публікації. Влада розслідує причину, але якими б не були висновки, аналітики та представники галузі кажуть, що інвестиції в інфраструктуру є вкрай необхідними.
«Блекаут став тривожним дзвінком. Він показав, що потреба в модернізації та зміцненні європейської електромережі є нагальною і неминучою», — сказала Крістіна Рубі, генеральний секретар Eurelectric, європейської асоціації електроенергетичної промисловості.
Енергосистема Європейського Союзу здебільшого була побудована ще в минулому столітті, а половині ліній понад 40 років. Зростаюче виробництво низьковуглецевої енергії та бурхливий попит з боку центрів обробки даних та електромобілів вимагають капітального ремонту мереж, які також потребують цифрового захисту, щоб протистояти кібератакам.
У той час як глобальні інвестиції у відновлювані джерела енергії майже подвоїлися з 2010 року, інвестиції в електромережі майже не змінилися і становлять близько 300 мільярдів доларів на рік, пише Reuters.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2030 року ця сума має подвоїтися до понад 600 мільярдів доларів на рік, щоб покрити необхідні капітальні ремонти.
«Вітрові та сонячні проекти будуються відносно швидко порівняно з електромережами, на будівництво яких може піти більше десяти років», — йдеться в публікації. — «Частково проблема полягає у величезних сумах і складності покращення мережі на великій відстані».
За оцінками Європейської Комісії, до 2050 року Європі необхідно інвестувати 2−2,3 трильйона доларів в електромережі.
Минулого року європейські компанії інвестували 80 мільярдів євро (90,5 мільярда доларів) в електромережі, порівняно з 50−70 мільярдами в попередні роки, кажуть аналітики Bruegel, додаючи, що, можливо, інвестиції зростуть до 100 мільярдів.
Зі зростанням сонячної та вітрової генерації виклики виходять за рамки модернізації мереж і призводять до необхідності створення резервних потужностей, пише Reuters.
«Сонячні та вітрові електростанції виробляють електроенергію постійного струму, в той час як традиційні газові або атомні електростанції виробляють змінний струм», — йдеться в публікації. — «Постійний струм перетворюється на змінний в інверторах до стандартної частоти 50 Гц для європейських мереж та використання в домівках і на підприємствах. Якщо виробництво електроенергії падає, мережа потребує резервного живлення змінного струму, щоб запобігти падінню частоти».
У разі падіння частоти автоматичні механізми безпеки відключають частину генерації, щоб запобігти перегріванню, пошкодженню трансформаторів або ліній електропередач. Якщо одночасно відключається занадто багато електростанцій, система може зазнати відключення.
«До відключення минулого тижня Іспанія страждала від перебоїв в електропостачанні, і представники галузі неодноразово попереджали про нестабільність енергосистеми. Іспанські енергетичні чиновники також заявили, що плани країни закрити всі сім ядерних реакторів до 2035 року можуть поставити під загрозу постачання електроенергії», — йдеться в публікації. — «Португалія має лише дві резервні електростанції – газову та гідроелектростанцію — здатні швидко реагувати, якщо енергосистема потребує більше енергії».
Нагадаємо, національний суд Іспанії ухвалив рішення засекретити розслідування щодо масштабних відключень електроенергії, які паралізували Іспанію, а також низку інших країн.
Країни Балтії, а також Фінляндія та Польща цього року вирішили вийти з Оттавської конвенції, яка…
Словацький «Рух за відродження» передав президенту країни Петеру Пеллегріні петицію про призначення референдуму щодо скасування…
На ураженому пункті базувались екіпажі безпілотних розвідувальних та ударних дронів росіян.
Дорожню карту заборони газу з РФ планують оприлюднити 6 травня після зустрічі усіх 27 комісарів…
Вони зберуться в середу на конклав у Ватикані — у Сікстинській капелі. Захід розпочнеться о 16:30 за…
Найбільше квартир у Польщі серед іноземців купують українці.