Categories: Без рубрики

Есеї, передмови до книжок і мемуари. Оксана Забужко анонсувала свою нову книжку «Наша Європа»

На Книжковому арсеналі цього року Оксана Забужко планує представити свою нову книжку "Наша Європа". Це збірник написаних за 3 роки повномасштабної війни нонфікшн-текстів — есеїв, передмов для книжок і мемуарів.

Про це письменниця розказала на своїй фейсбук-сторінці, деталі стали відомі на літературному вечорі у Молодому театрі 25 лютого.

До книги, зокрема, увійде передмова до “Родинної історії” Чеслава Мілоша, яке письменниці замовило краківське видавництво “Знак”.

Забужко зазначила, що хоча вже віддала рукопис до видавництва, однак все ще переписує окремі частини та працює з редактором, які частини можна змінити, викреслити або додати.

“Це важливі, концептуальні, принципові тексти. Моя спроба заповнити певні, я би сказала, не лише інтелектуальні, а й освітні лакуни. У нас у суспільстві дуже мало розуміння цих біжучих процесів, і без цього нам дуже складно рухатися далі”,розповіла письменниця.

За словами літераторки, ця нова книга схожа на звернення до “сучасних європейських інтелектуалів”. “Моїми співрозмовцями в цій книжці є конкретні персоналії, тобто європейські письменники, живі і мертві — ті, з ким хотілося би говорити й не було оказії, з ким говорили і не договорили; ті, якими перетнулись і не перетнулись“, – додала Оксана Забужко.

Також вона розповіла, що взагалі мала б працювати над іншою книжкою, мала б бути написана одним наративом, хоча б як “Найдовша подорож”, але сторінок на 300. Однак на таку ґрунтовну роботу не має часу, бо для неї треба працювати з історичними джерелами, а це на “п’ять-шість років прицільної роботи”.

“А в мене є інші проєкти, які мені перебиває війна, від котрих вона мене відвернула. І воно наді мною висить невиповненими зобов’язаннями. Мій роман, який перебивав то 2014, то 2022 рік, ніхто за мене не напише”, — додає письменниця.

Оксана Забужко — українська поетка, письменниця, есеїстка. Лауреатка багатьох премій, зокрема Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019 р.), Літературної премії Центральної та Східної Європи “Анґелус” (2013 р.), “Книга року BBC” (2020 р.). Її книги та статті перекладено понад 20 мовами.

Книжковий арсенал у 2025 році триватиме з 29 травня до 1 червня. Кураторками фестивалю стануть історикиня та професорка Єльського університету Марсі Шор, а також письменниця, членкиня PEN Ukraine Оксана Форостина. Фокус-тему Книжкового арсеналу оголосять у березні.

Recent Posts

Маск і міністр фінансів США влаштували перепалку у Білому домі — Axios

Ілон Маск і міністр фінансів США Скотт Бессент минулого тижня посварилися на підвищених тонах у Західному…

9 хв. ago

Росія атакувала завод UBC Group у Харкові: “шахеди” пошкодили цехи, склади та офіси

У ніч проти 23 квітня росіяни атакували "шахедами" завод багатопрофільного торгово-промислового холдингу, який спеціалізується на…

14 хв. ago

У Києві встановили лавки з рекламними екранами

У кількох районах Києва встановили 120 спеціальних лавок із рекламними екранами.

17 хв. ago

У КМДА нагадали, що робити в разі пошкодження майна через збройну агресію російської федерації

Для відновлення майна, пошкодженого внаслідок збройної ворожої агресії, діє затверджений на загальнодержавному рівні алгоритм. Зокрема,…

29 хв. ago

Британія заборонила експорт ігрових контролерів до РФ, які та може використовувати для керування БПЛА

Велика Британія заборонила експорт ігрових контролерів PlayStation та Xbox до РФ, щоб запобігти їх використанню…

31 хв. ago

Міноборони готується до об’єднання АОЗ і ДОТ протягом кількох днів після закінчення війни

Міністерство оборони готується об’єднати Агенцію оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ) через декілька…

43 хв. ago