Categories: Без рубрики

Естонія розчарована темпами формування коаліції для захисту України — The Telegraph

Європа повинна діяти швидше і рішучіше, заявив міністр закордонних справ Естонії Цахкна. Міністр вважає, що "Європа повинна нести більшу частину відповідальності за надання гарантій безпеки Україні, тоді як участь Сполучених Штатів залишається важливою".

Про це пише The Telegraph.

У розмові з виданням посадовець заявив, що уряд Естонії розчарований темпами переговорів про формування коаліції, яка могла б розмістити близько 10 000 миротворчих військ в Україні після закінчення війни”.

“Наша спільна мета – міцний і справедливий мир, але для досягнення цього Європа повинна діяти з швидше та рішучіше, ніж досі. Головною перешкодою для миру є Путін і його агресія, яка триває”, – зазначив Цахкна.

Він підкреслив, що тиск Європи “має бути спрямований на агресора”, а “підтримка – на жертву”.Читайте також:

“Лише тоді, коли Путін (російський диктатор Володимир Путін, – ред.) зрозуміє, що час не на його боці, стануть можливими гідні довіри переговори”, – зазначив міністр.

Також він схвально відгукнувся про “лідерство Великобританії та Франції в просуванні дискусій щодо гарантій безпеки для України” і запевнив, що його країна “готова відігравати активну роль у цих дискусіях”.

Окремо Цахкна прокоментував нову політику президента США Дональда Трампа щодо НАТО. Він заявив, зокрема, що Естонія впевнена у тому, що Трамп зберіг “особисту відданість” НАТО. Водночас естонський міністр погодився, що “Європа повинна нести більшу частину відповідальності за надання гарантій безпеки Україні, тоді як участь Сполучених Штатів залишається важливою”.

Зазначається, що Естонія витрачає зараз на оборону 3,5 відсотка річного ВВП, також оголошено про плани збільшити цю цифру до 5 відсотків. Країна наполегливо заохочує європейських союзників наслідувати свій приклад.

Видання нагадало, що Естонія – балтійський член НАТО та ЄС з населенням 1,3 мільйона. Країна має спільний кордон із Росією протяжністю 180 миль і є однією з найактивніших прихильників України після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

Як відомо, Стармер і Макрон ведуть переговори з 37 країнами про створення “коаліції охочих” відправити миротворців та розробляють план безпекових гарантій для України.

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

9 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

9 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

9 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

10 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

10 години ago