З його слів, цитата формально є закликом до вбивства, а не defence speech (захисту). Саме тому систему треба буде “перевчити”. Для цього має бути кілька прикладів, бо алгоритми розпізнають слова, а не емоції.
Розкладай вважає, що так само відбувалось з постами в Instagram та Facebook, коли користувачі публікували фото з хештегом #Буча та #Ірпінь. На думку експерта, цей кейс вкотре показує, що правила соцмереж стосуються лише мирного часу.
“Ми переконані, що такі правила мають бути більш універсальними. І вони з одного боку не мають допомагати агресору, навіть пасивно, а з іншого допомогти платформам не нести ризики і відповідальність і не дозволяти прояви екстремізму. Проблема лише в тому, що Європа і Америка не були готові до такого середньовічного варварства у ХХІ ст. І, власне превентивно розробити такі правила ніхто не був готовий. Але, я бачу певні позитивні рухи і, сподіваюся, ми дійдемо і до появи таких правил“, – додав Розкладай.
Як ми писали, перед загибеллю активіст Ратушний радив українцям “вбити русню в собі” та критикував надання громадянства “хорошим росіянам”.
Роман Ратушний загинув у боях під Ізюмом на Харківщині 9 червня — його загін потрапив у засідку.
Фото: Фейсбук