Categories: Без рубрики

ФДМУ виставив на продаж «Сумихімпром» і «Укрбуд»

Стартова ціна державних пакетів акцій 1 158 050 202 грн та 262 646 000 грн відповідно.

Фонд держмайна підготував до приватизації гігантів будівництва і хімпрому. 11 червня заплановано аукціон з приватизації АТ «Сумихімпром», а 18 червня — ДАТ «Будівельна компанія «Укрбуд».

Про це повідомила пресслужба ФДМУ у вівторок, 1 квітня.

Торги заплановані на 18 червня. Головна умова для продажу — погашення новим власником протягом 6 місяців боргів із зарплати та перед бюджетом, що були на момент покупки. Також покупець зобов’язаний погасити борги перед кредиторами, зберегти основні види діяльності підприємства, не звільняти працівників протягом пів року та спрямувати до держбюджету дивіденди за результатами діяльності з 2024 року до їхнього продажу.

Фонд держмайна зазначив, що аукціони пройдуть на платформі «Прозорро.Продажі». Зокрема, 11 червня 2025 року там заплановані торги з приватизації АТ «Сумихімпром». Стартова ціна — 1 158 050 202 грн.

18 червня заплановано аукціон з приватизації державного пакета акцій розміром 100% статутного капіталу ДАТ «Будівельна компанія «Укрбуд». Стартова ціна — 262 646 000 грн.

Підприємство розташоване у столиці та займається будівництвом житлових і нежитлових об’єктів. Основний актив компанії — 114 000 кв. м нерухомості у різних регіонах України.

Які умови продажів «Сумихімпрому» та «Укрбуду»

Умови продажів для обох підприємств наступні:

  • нові власники мають погасити протягом 6 місяців борги із зарплати та перед бюджетом на момент покупки;
  • покупці зобов’язані погасити борги перед кредиторами, за винятком боргів перед підсанкційними особами та кредиторами з рф та Білорусі.

Щоб отримати доступ до інформаційного пакету про об’єкти великої приватизації, потенційний покупець має укласти договір про конфіденційність інформації з обраним електронним майданчиком.

На підставі цього документа потенційний покупець має можливість, зокрема:

  • запитувати додаткову інформацію про об’єкт приватизації;
  • здійснити огляд виробничих об’єктів товариства;
  • провести усне інтерв’ю з керівником товариства тощо.

ДАТ «Будівельна компанія «Укрбуд» здійснює проєктування об’єктів промислового та цивільного призначення, виконує будівельно-монтажні роботи, здійснює підготовку та перепідготовку робітничих кадрів для потреб будівельної галузі.

Як вказано на сайті «Укрбуду», компанія є відкритим державним акціонерним товариством, до складу якого входять 11 дочірніх підприємств. Серед них, зокрема, проєктні інститути та навчально-курсові комбінати.

Крім того, «Будівельна компанія «Укрбуд» є частиною «Української державної будівельної корпорації «Укрбуд», яку у 2010-2016 роках очолював Максим Микитась. Окрім державної компанії, до корпорації «Укрбуд» входять десятки приватних підприємств, які пов’язані з Микитасем.

Зокрема, ТОВ «Укрбуд девелопмент» стало відомим гравцем на ринку будівництва через використання бренду держкомпанії.

Останні декілька років державний «Укрбуд» був у законсервованому стані та майже не працював за своїми основними напрямками. Компанія займалася лише здаванням нерухомості в оренду.

Однак у жовтні 2023-го ДАТ «Будівельна компанія «Укрбуд» повідомило, що до 1 січня 2024 року планує затвердити стратегію розвитку на 5 років і змінити назву.

Попри це, вже у вересні 2024 року уряд ухвалив рішення включити 100% акцій «Укрбуду» до переліку об’єктів великої приватизації.

У грудні 2024-го ФДМУ визначив стартову ціну та умови приватизації 100% акцій ДАТ «Будівельна компанія «Укрбуд». Стартова ціна продажу компанії — 262 646 000 грн.

Що відомо про АТ «Сумихімпром»

«Сумихімпром» — підприємство хімічної галузі України, яке працює з 1953 року. Основна продукція:

  • мінеральні добрива;
  • діоксид титану;
  • неорганічна хімія.

Продукція компанії забезпечує аграрний сектор добривами, а також використовується в багатьох галузях промисловості.

З 2010 року «Сумихімпром» фактично контролював олігарх Дмитро Фірташ. У нього у власності перебуває менш як 1% акцій компанії, однак йому вдалося призначити керівником підприємства «свою людину».

Вже через рік підприємство перетворилося на неплатоспроможного боржника, накопичивши борги на 1,4 млрд грн, головним чином перед компаніями Фірташа. Ці кредитори ініціювали процедуру санації.

Плани санації розроблялися двічі: у 2014 та 2021 роках. Однак через те, що вони не відповідали вимогам законодавства і не містили дієвих заходів для відновлення платоспроможності підприємства, ФДМУ відмовляв у їх узгодженні. За цей час борг підприємства зріс до 2,35 млрд грн.

Recent Posts

Кіану Рівз повернеться до головної ролі у п’ятій частині «Джона Уіка», розробки якої офіційно стартували

На заході CinemaCon 2025 американська студія Lionsgate, яка володіє правами на "Джона Віка", офіційно оголосила…

52 хв. ago

Зв’язок минулого, теперішнього і майбутнього. У Києві стартує виставка “Дерево життя”

З 4 квітня до 25 травня у Києві в Національному музеї декоративного мистецтва України відбудеться…

56 хв. ago

У Києві 5-го квітня можна здати кров для військових на фронт. Як долучитися

У центрі Києва цієї суботи, 5 квітня 2025 року, ДонорUA організовує донацію крові для відправлення…

59 хв. ago

Білий дім прокоментував чутки про відставку Маска з DOGE

Речниця Білого дому розповіла в соцмережах, чи Маска дійсно збираються звільнити.

1 годину ago

Відповідь Пекіна на візит міністра оборони США. КНР провела раптові військові навчання біля берегів Тайваню

За заявою китайської армії, було проведено точкові удари по ключових портах та енергетичній інфраструктурі.

2 години ago

Китай обмежує інвестиції своїх компаній у США

Так, у 2023 році китайські інвестиції у США становили $6,9 млрд.

2 години ago