Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан переслідують свої цілі, попри те, що є друзями російського диктатора Володимира Путіна. Тому вони не прибули на інавгурацію самостійно, а відправили своїх посланців.
Прем'єр-міністри Угорщини та Словаччини. Фото: Getty images.
Про це в ефірі КИЇВ24 розповів експерт Ради зовнішньої політики “Українська Призма” Олександр Краєв.
Тому що Фіцо – розумний, а Орбан – жадібний. Фіцо розуміє, що йому потрібно зберегти перед Європою обличчя. Якби він сам поїхав на інавгурацію в Москву, то про яку співпрацю з Брюсселем ми б говорили? Про яке право Словаччини “качати” нові бюджети або переорієнтовувати свою нафтову продукцію, або газову продукцію на щось в Європі, – про це б мови просто не було. Тобто Фіцо розумів, що він поставив на карту всі свої економічні і політичні проєкти. І тому так, посол присутній, але сам він не присутній. Розумієте, те ж саме, як Фіцо розіграв карту щодо постачання зброї Україні. Він перед виборами казав, що жодного словацького патрона не потрапить в Україну. І на другому тижні на посаді перепідписав всі домовленості, аргументувавши це тим, що це ж не Словаччина постачає, це приватні фірми, на яких працюють словаки, які розміщені в Словаччині, які платять словацькі податки.
Він пояснив, що таким чином Фіцо прагне всидіти на двох стільцях. Водночас Орбан пам’ятає про статтю №7 Лісабонського договору, про яку йому прямолінійно нагадав Європейський Союз. Вона точно вказує, що у нього заберуть право голосу, якщо він підтримає Путіна. А також про те, що Угорщина головуватиме у Раді ЄС у другій половині 2024 року. Крім того, ті 10 мільярдів, які раніше ухвалив Євросоюз для Угорщини, це лише частина необхідного бюджету.
Йому насправді треба близько 30 мільярдів. Тобто Орбан жадібний. Йому хочеться влади, йому хочеться грошей. Росія зараз йому ані влади, ані грошей дати не може.
Уряд Латвії веде перемовини з німецьким оборонним концерном Rheinmetall AG щодо можливого розміщення виробництва оборонної…
Північна Корея могла отримати технологічну допомогу від Росії при розробці нової ракети «повітря – повітря».
Фондовий ринок Польщі став одним із найбільш успішних у світі цього року. Основний індекс Варшавської…
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Париж підтримує перегляд Угоди про асоціацію між…
Дипломатичне крило ЄС готується скоротити близько десятка іноземних представництв і звільнити приблизно сотню співробітників на…
Військовослужбовці оперативного командування "Захід" проводять службове розслідування у 155-ій окремій механізованій бригаді імені Анни Київської.…