Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо у четвер представить Європейській комісії план збереження транзиту газу через Україну.
Slovak Prime Minister Robert Fico looks on during a press conference in Bratislava on March 14, 2018. - Slovak Prime Minister Robert Fico announced Wednesday, March 14, 2018, his resignation, demanded by the opposition, following the assassination in February of the investigative journalist Jan Kuciak. (Photo by VLADIMIR SIMICEK / AFP) (Photo by VLADIMIR SIMICEK/AFP via Getty Images)
Про це він сказав на зустрічі з представниками комітету парламенту Словаччини з європейських справ, пише Reuters.
“Я беру до уваги рішення українського уряду про те, що вони не хочуть продовжувати контракт з Газпромом. Але це не означає, що ми не можемо брати газ зі сходу”, –зазначив Фіцо.
“У нас є рішення… щоб Україна не транспортувала російський газ, а транспортувала газ, власником якого буде хтось інший”, – зауважив словацький прем’єр.
Фіцо каже: “Згідно з цим планом, транзитний потік через Україну збережеться на рівні близько 14-15 млрд кубометрів. У цей обсяг входитиме газ, який постачається до Австрії та Чехії”.
Словаччині потрібна підтримка Європейської комісії для таких домовленостей, тож Фіцо обговорить їх із президенткою комісії Урсулою фон дер Ляєн.
Нагадаємо, Словаччина обʼєднала пул компаній газової галузі своєї та сусідніх країн, постачальників, споживачів, операторів газопроводів з Австрії, Угорщини, Італії, щоб підтримати продовження транзиту російського газу через Україну після 2025 року. Вони підготували відповідне звернення до очільниці Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
Словацька державна компанія SPP попередила, що припинення постачання “обійдеться Словаччині у 220 мільйонів євро”, які підуть на відшкодування ціни газу від іншого постачальника.
Оператори газопроводів і промислові споживачі з Угорщини, Словаччини, Австрії та Італії також заявили, що закінчення дії угоди може “ускладнити постачання газу” і “призвести до підвищення цін на газ для європейських споживачів”.
Підписанти декларації заявили, що продовження транзиту “вигідне не тільки для споживачів газу в Європі, а й для самої України”.
У Брюсселі неодноразово заявляли, що керівництво ЄС не очікує серйозних наслідків від припинення дії контракту про транзит російського газу і виключає ймовірність переговорів про продовження угоди.
Росія продовжує транспортувати близько 15 млрд кубометрів газу на рік до Європи, головним чином до Словаччини та Австрії, залишаючись домінуючим постачальником для цих країн.
У Києві судитимуть організовану групу, яка продавала «багатодітність» за 3000 доларів.
Відхід Папи Франциска знаменує початок нового етапу в історії Католицької церкви — процесу обрання чергового…
Президент України Володимир Зеленський планує здійснити візит до Риму і Ватикану з метою участі у…
Волонтери Kyiv Animal Rescue Group врятували бобра, який потрапив у халепу на київській Оболоні.
У Києві триває весняний двомісячник з благоустрою, в рамках якого особливу увагу приділяють боротьбі з…
У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…