Укрзалізниця повинна у липні 2026 року погасити єврооблігації на загальну суму понад $700 млн і поки що не знає, як буде це робити.
Поїзд. Фото: «Укрзалізниця».
Про це повідомляється у фінансовому звіті компанії, опублікованому на сайті Міністерства економіки.
Це створює “фінансову невизначеність”, особливо з огляду на необхідність фінансування капітальних інвестицій і витрат на залізничні перевезення, а також післявоєнне відновлення, йдеться в документі.
Компанія повідомила, що працює над пошуком рішень щодо єврооблігацій та покращення ліквідності.
УЗ має два випуски єврооблігацій: на суму близько $595 млн, випущені у 2019 році з погашенням у липні 2026 року, і на суму $300 млн, випущені у 2021 році з погашенням у липні 2028 року.
У грудні 2022 року була проведена реструктуризація цих зобов’язань, яка передбачала відтермінування погашення основного боргу на два роки та перенесення купонних виплат.
У грудні 2024 року компанія капіталізувала купонні виплати, нараховані з липня 2022 року до червня 2024 року, додавши $108 млн та $52 млн відповідно до основного боргу. Після цієї операції, що відбулася у січні 2025 року, основний борг за єврооблігаціями становить $703,2 млн з погашенням у 2026 році та $351,9 млн з погашенням у 2028 році.
Остання на сьогодні купонна виплата була здійснена у січні 2025 року – на суму $38,3 млн.
“Станом на 31 грудня 2024 року товариство дотримувалося всіх фінансових та нефінансових умов за випущеними єврооблігаціями, процентними кредитами та запозиченнями, а також своєчасно розраховується за своїми фінансовими зобов’язаннями. Надалі товариство також планує здійснювати своєчасне обслуговування свого кредитного портфеля”, – йдеться у звіті.
Нагадаємо, 20 грудня 2024 року S&P знизило рейтинг Укрзалізниці після пропозиції про відстрочення виплат за євробондами.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що США усвідомлюють що переговори щодо мирного врегулювання в Україні зайшли…
Київ готовий підтримувати прогресивні ініціативи наукових парків, створених при закладах вищої освіти. Адже вони є…
Тимчасовий президент Румунії Ілліє Боложан підписав закон, який дозволяє збивати дрони в повітряному просторі країни.
Президент Росії Володимир Путін навмисне затягує переговори щодо війни в Україні. Диктатор робить, очевидно, ставку на те,…
Сполучене Королівство і ЄС погодили пакт щодо оборонно-безпекової співпраці, угоду щодо риболовства та співпраці в…
У новому профілі The Atlantic детально описано, як Рассел Воут, керівник Адміністративно-бюджетного управління США, став…