Фінляндія підготується до виходу з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін, що дозволить виробляти і накопичувати боєприпаси. Фахові відомства та Сили оборони Фінляндії ретельно оцінили ситуацію та визнали, що вихід із Конвенції необхідний.
A finnish flag on a boat in the wind on lake Saimaa near the Lappeenranta, Finland
Фінляндія почне підготовку до виходу з Оттавської конвенції, яка забороняє застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін.
Про це повідомив фінський прем’єр-міністр Петтері Орпо, передає Yle.
За його словами, ця пропозиція ґрунтується на порадах і оцінці військових. Як каже міністр оборони Антті Хаккянен, в оборонній сфері ідею про вихід з конвенції підтримують одностайно.
«Повернення протипіхотних мін підвищить обороноздатність Фінляндії. Вони є економічно ефективною зброєю захисту від злочинців і підходять для місцевості Фінляндії. Для нашої призовної армії вони прості у використанні, зручні в обслуговуванні та надійні», — стверджує Хаккянен.
Також пропозицію схвалюють чимало парламентарів. Згідно з опитуванням, яке організувало Yle, зі 117 фінських депутатів 91 підтримує вихід з угоди, 12 — ні, а ще 14 — не змогли відповісти.
Окрім того, витрати на оборону у Фінляндії збільшать до 3% ВВП до 2029 року. Як зауважила міністерка фінансів Ріікка Пурра, йдеться про збільшення приблизно на три мільярди євро. Разом із цим у країні розпочнуть реформу сухопутних військ.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Американський подкастер Такер Карлсон взяв інтерв’ю у колишнього депутата «Опозиційного блоку» та «Партії регіонів» Вадима…
Міністерство закордонних справ готується до участі України до саміту у форматі "Групи семи" (G7), який…
Іран та Сполучені Штати провели черговий етап перемовин щодо ядерної програми Тегерана. Зустріч відбулася в Римі за участі посередника —…
Колишній директор ДП «Поліграфкомбінат» отримав нову підозру у межах міжнародного розслідування про махінації з паспортами.
Правоохоронці зі США, Німеччини, Франції, Канади, Великої Британії, Данії та Нідерландів у межах спільної операції…