Франко-британський план щодо безпекових гарантій для Києва передбачає створення сил з достатнім військовим потенціалом, щоб стримати Росію від нового нападу на Україну.
франція британія The British and French flags against the background of the blue sky
Про це розповів AP західний чиновник на правах анонімності.
Журналісти поспілкувалися із західними та українськими чиновниками в Києві, а також із французькими посадовцями в Парижі та британськими в Лондоні.
За словами французького військового посадовця, ці сили можуть оснащені важким озброєнням та мати запаси зброї, які можна буде швидко перекинути протягом кількох годин або днів для підтримки оборони України.
Анонімний західний посадовець, пропонуючи ще один можливий варіант, зазначив, що ці сили зможуть завдати прямі та негайні удари по російських об’єктах у разі порушення домовленостей про перемир’я.
Деталі цієї ініціативи з’являлися поступово останніми тижнями. Західні дипломатичні та військові посадовці в Україні та інших європейських столицях продовжують дискусії
У лютому деякі західні посадовці заявляли, що для забезпечення режиму припинення вогню не потрібна велика миротворча місія, а «вистачить 30 тисяч європейських військових».
Однак інші посадовці зазначили, що обговорення щодо чисельності тривають.
За однією з версій, війська будуть розміщені подалі від лінії фронту, на ключових інфраструктурних об’єктах, таких як атомні електростанції, і підтримуватимуться західними військово-повітряними та морськими силами.
Лінія фронту здебільшого контролюватиметься дистанційно за допомогою дронів та інших технологій. Повітряні сили, зокрема американські, дислоковані за межами України, можливо, у Польщі чи Румунії, залишатимуться в резерві для стримування порушень і відновлення комерційного авіасполучення над Україною.
Союзні військово-морські сили також можуть відігравати роль у Чорному морі, займаючись розмінуванням і патрулюванням для убезпечення міжнародних вод.
Ідея полягає в тому, щоб «об’єднати» можливості тих країн, які готові надати підтримку, аби забезпечити надійні гарантії безпеки та зробити мирну угоду «міцною і перевіреною», зазначив інший французький посадовець.
«Щоб отримати сигнали щодо підтримки з боку США, країни Європи, які мають бажання і можливості, повинні змогти об’єднати свої ресурси та вимоги», — додав він.
Водночас для українських чиновників ключовими питаннями є те, як така коаліція реагуватиме у разі порушення Росією можливого припинення вогню, чи відповідатиме вона військовими діями на масштабний російський наступ і наскільки швидко.
11 березня президент Франції Еммануель Макрон закликав військове керівництво близько тридцяти країн ЄС почати розробку «плану визначення надійних гарантій безпеки» для України в разі укладення мирної угоди з Росією.
Як відомо, Макрон на зустрічі керівників штабів закликав союзників почати планування гарантій безпеки для України.
Путін також, імовірно, прагне зменшити ймовірність того, що українські удари вплинуть на святкування дня перемоги.
6 березня пропагандистське агентство БелТА писало, що Росія пропонує побудувати в Білорусі завод з виробництва безпілотних авіаційних…
Поліцейські розслідують обставни загибелі неповнолітніх у Львові.
Вимога російського глави завдає удару зусиллям президента США Дональда Трампа щодо досягнення припинення вогню та…
За словами Лаврова, перемир'я на 30 днів "у цій ситуації розглядається як попередня умова", яка…
Також Кіт Келлог назвав ідею триденного перемир'я між 8 та 11 травня, виказану Володимиром Путіним,…